Paula Lazarek

Spodnie motocyklowe wyposażone w poduszkę powietrzną – tak, to możliwe! Gdzie można kupić i ile kosztują?

Producent motocykli Honda rozpoczął prace nad poduszkami powietrznymi montowanymi na motocyklach już w 1990 roku. A co byście powiedzieli, gdyby wasze spodnie na motocykl były już wyposażone w poduszki powietrzne?

Firma Airbag Inside Sweden AB własnie pracuje nad projektem spodni na motocykl wyposażonych w poduszki powietrzne, które ochronią kierowców w razie wypadku. Firmę Airbag wspierają w tym naukowcy z Uniwersytetu w Uppsali. Na poniższym filmie możecie zobaczyć już pierwsze efekty tej współpracy.

Projektanci funkcjonalnej odzieży motocyklowej chcą wprowadzić ten model spodni na rynek w Stanach Zjednoczonych i Europie pod nazwą Mo’Cycle. Aktualnie zbierają na platformie Kickstarter odpowiednią liczbę zainteresowanych zakupem, aby produkcja mogła ruszyć. 

Spodnie motocyklowe wyposażone w poduszkę powietrzną - tak, to możliwe!

Podobny pomysł znajdziecie w ofercie Asphalt & Rubber, składająca się zestawu w postaci spodni ze sprzączkami i poduszkami powietrznymi.

Niestety jeszcze nie wiadomo, ile będą kosztowały spodnie motocyklowe od Airbag Inside Sweden, ale te od Asphalt & Rubber są w sprzedaży już teraz. Jak znalazłyśmy na stronie producenta, cena jednaj pary ma wynosić ok. 375 euro. Pierwsze dostawy mają z kolei ruszyć w marcu 2021 roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze