Spersonalizuj własną oponę motocyklową

Niepowtarzalna opona? Dlaczego nie! Zamiłowanie do agresywnych nazw dla motocyklowego ogumienia Pirelli mocno działa na podświadomość miłośniczek jednośladów. Nowa opona Diablo Rosso Corsa ma nie tylko dobre własności mieszanki, ale każda motocyklistka może na niej zaprojektować swoją własną etykietę!

 

fot. Pirelli

Na historycznym torze Assen TT w Holandii Pirelli zaprezentowało najnowszą sportową oponę motocyklową Diablo Rosso Corsa. Powstała ona na bazie doświadczeń zgromadzonych przez firmę Pirelli
w seriach wyścigów motocyklowych rozgrywanych na całym świecie. Przy jej produkcji wykorzystano technologie, opracowane z myślą o zapewnieniu wysokiego poziomu osiągów i bezpieczeństwa zarówno w warunkach drogowych, jak i na torze wyścigowym.

Umieść swoją własną etykietę na oponie!
Diablo Rosso Corsa posiada unikalną możliwość zamieszczenia na bocznych ścianach opony własnych (spersonalizowanych) etykiet, które motocyklista może sam zaprojektować na stronie internetowej Pirelli MY DIABLO ROSSO Corsa i zamówić wprost do domu. Dzięki temu opona staje się niepowtarzalnym elementem wyposażenia motocykla, nadając mu osobisty charakter. Możesz umieścić własne logo, flagę, czy np. mapę ulubionego toru! Symbol możesz opatrzyć dodatkowo własnym opisem.

Mieszanka mistrzów Superbike World Championship
Mieszanka zastosowana w przedniej oponie Diablo Rosso Corsa została opracowana w wyniku doświadczeń i współpracy z najlepszymi specjalistami i zawodnikami motocyklowej serii Superbike World Championship (WSBK). Uzyskane od nich wskazówki pozwoliły inżynierom Pirelli opracować mieszankę, która gwarantuje największą możliwą przyczepność bez utraty sztywności bieżnika, dzięki czemu opona zachowuje stabilność podczas ostrego hamowania i szybkiego wychodzenia z zakrętów.

 

 

fot. Pirelli

Trójstrefowa mieszanka zastosowana w tylnej oponie jest zróżnicowana między barkami opony, a jej strefą środkową. Dzięki temu Diablo Rosso Corsa ma zapewniać wysokie osiągi na torze i wydłużoną trwałość w warunkach eksploatacji drogowej.

Dłuższa żywotność ogumienia jest efektem użycia w strefie centralnej opony materiałów
o wysokiej odporności mechanicznej. Inżynierowie Pirelli zastosowali specjalne żywice i środki uplastyczniające, powodując tym samym wyważenie przyczepności na suchej i mokrej nawierzchni. W szerokich barkach opony zastosowano nową mieszankę o wysokich właściwościach histeretycznych, którą wykorzystuje się w wyścigach serii Word Bike. Sztywność karbonowej mieszanki, szczególnie w średnich i niskich temperaturach, pozwala na błyskawiczne dogrzewanie opony i zmniejsza różnice temperatur na jej powierzchni w miejscach przechodzenia jednej mieszanki w drugą. W oponie zastosowano te same żywice, które wykorzystuje się w wyścigowym modelu Diablo Supercorsa.

Rzeźba bieżnika
Rzeźba bieżnika Diablo Rosso Corsa została zaprojektowana z wykorzystaniem technologii FGD (Functional Groove Design), która wykorzystuje połączenie powierzchni zbliżonej do slicków
z barkami opony tylnej ze skoncentrowanymi, agresywnymi nacięciami bieżnika, co pozwala
na szybkie dogrzanie opony na torze wyścigowym, a także na efektywne odprowadzanie wody. Gładka strefa na czele opony zwiększa ilość gumy wchodzącej w kontakt z asfaltem, maksymalizując tym samym trakcję i stabilność motocykla. Stopce opony, która jest odpowiedzialna za jej osadzenie na feldze, w Diablo Rosso Corsa nadano kształt litery H.

 

 

 

 

fot. Pirelli

Zastosowany rodzaj odrutowania wewnątrz stopki umożliwił jednolity rozkład ciśnienia na oponę i felgę, co podnosi sztywność opony zarówno w zakrętach, jak i podczas jazdy
na wprost oraz zmniejsza ryzyko uślizgu opony w warunkach agresywnej jazdy na torze. Natomiast zmniejszenie gęstości rozkładu stalowego odrutowania przełożyło się na obniżenie wagi opony.
Stalowe opasanie opony zbudowano z jednego kordu (nowy patent – High Performance Single Cord), dzięki czemu inżynierom Pirelli udało się uzyskać zróżnicowaną strukturę opasania w koronie opony i na jej barkach. Centralna część opasania została opracowana z myślą o zastosowaniu drogowym, natomiast opasanie barków opony zaprojektowano w celu uzyskania jak najlepszych osiągów.

Rozmiary
Opona Diablo Rosso Corsa dostępna jest w następujących rozmiarach:
– opona przednia: 120/70ZR17
– opona tylna: 160/60ZR17, 180/55ZR17 i 190/55ZR17.

Szczegółowe informacje oraz materiały wideo poświęcone oponie Diablo Rosso Corsa, a także pełną ofertę opon motocyklowych Pirelli, znaleźć można na stronie internetowej www.pirellimoto.com.

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze