Specjalny Range Rover Królowej Elżbiety II

Range Rover Evoque w wersji Convertible cieszy się ogromną popularnością na Wyspach, ale okazuje się, że nie jest to jedyny model z otwieranym dachem od brytyjskiego producenta. Królowa Elżbieta może się pochwalić własnym kabrioletem tej marki zbudowanym na bazie większego modelu.

To jedyny taki egzemplarz Range Rovera z otwartym dachem. Auto zostało przygotowane przez dywizję SVO żeby uczcić 90. urodziny Królowej. Model zbudowano na bazie zwykłego Range Rovera, w którym całkowicie zdemontowano dach, tak by królewska para mogła mieć dobry kontakt z ludźmi, którzy przyszli ją zobaczyć.

Range Rover Convertible został wyposażony w kamerę pokładową, która nagrywała całe wydarzenie z perspektywy kierowcy. Specjalna wersja Range Rovera została wyposażona w hybrydowy napęd. Trzylitrowa jednostka SDV6 współpracuje z silnikiem elektrycznym, dostarczając na wszystkie koła 340 KM maksymalnej mocy i 700 Nm momentu obrotowego.

To już kolejny specjalny model należącej do Królowej Brytyjskiej. Dotychczas w jej posiadaniu znajdowały się różne modele Land Rovera, Rolls-Royce`a czy Bentleya. Mimo tak pokaźnej floty nie posiada prawa jazdy, ponieważ przemieszcza się wykorzystując do tego celu szofera.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze