Specjalny parking dla kobiet – takie rzeczy tylko w Chinach

Specjalny parking dla kobiet – takie rzeczy tylko w Chinach
Władze chińskiego miasta Shenyang stworzyły specjalne miejsca parkingowe dla kobiet, które w ich mniemaniu potrzebują więcej przestrzeni żeby zaparkować.

Włodarze Shenyang twierdzą, że kobiety potrzebują większej przestrzeni żeby zaparkować samochód. Miejsca parkingowe w Państwie Środka są zwykle bardzo ciasne lub po prostu zbyt małe, przez co często dochodziło do szkód parkingowych.

Dlatego w najbliższym czasie powstaną specjalne strefy parkingowe przeznaczone wyłącznie dla kobiet, gdzie miejsca parkingowe zostaną powiększone. Koperty o rozmiarach 6x2,5 m zostaną powiększone do 7,2x,3,5 m, a na dodatek będą pomalowane różową farbą i oznaczone symbolem, który w języku chińskim oznacza „królową”. 

W tej chwili w chińskim mieście znajduje się 10 miejsc parkingowych powstałych z myślą o kobietach. Są one monitorowane przez kamery oraz pracowników, żeby nie korzystali z nich mężczyźni. 

Co sądzicie o takich pomysłach. To zwykły seksizm czy rzeczywista troska o komfort kobiet kierujących samochodem?

 

Specjalny parking dla kobiet – takie rzeczy tylko w Chinach

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.