Specjalna edycja opon Metzeler Racetec RR Guy Martin

Z okazji 2015 Isle of Man TT producent opon motocyklowych Metzeler zaprezentował specjalny zestaw opon używanych przez słynnego brytyjskiego kierowcę w kategorii Supersport w najważniejszych wyścigach szosowych.

96. edycja Isle of Man TT ruszyła w sobotę i zakończy się po niecałych dwóch tygodniach w piątek 12 czerwca najbardziej oczekiwanym wydarzeniem – the Senior TT Race. Aby uczcić swoje zaangażowanie w wydarzenie uznawane za jeden najbardziej znanych wyścigów drogowych na świecie i oddać hołd jednemu z najbardziej rozpoznawanych i wyjątkowych zawodników w tym sporcie, Metzeler stworzył specjalną edycję swojego ostatniego produktu Racetec RR, który pojawił się na rynku, oponę o nazwie RR Martin Guy Racetec Special Edition.

RR Martin Guy Racetec Special Edition powstała by sławić odwagę i pasję prawdziwej ikony wyścigów motocyklowych poprzez specjalną edycję opon wyprodukowanych w tej samej specyfikacji, docenioną przez Guy’a Martina i przeznaczoną do użytku podczas wyścigów drogowych wymagających najwięcej odwagi. Jest dostępna w rozmiarach 120/70 ZR17 (58W) na przód i 180/55 ZR17 (73W) i 190/55 ZR17 (75W) na tył. W szczególności mieszanki tych opon są najbardziej ekstremalnie skonfigurowanymi mieszankami na wyścigi uliczne dozwolonymi wśród opon w tych rozmiarach.
 
Opona narodziła się i została utworzona dla brytyjskiego kierowcy na asfalt do najszybszych i najbardziej prestiżowych wyścigów drogowych takich, jak Tourist Trophy, North West 200, Metzeler Ulster Grand Prix i Pikes Peak International Hill Climb. W porównaniu do standardowej wersji RR Racetec ta specjalna edycja różni się również wyglądem: nazwa kierowcy z Kirmington jest obecna na ścianie bocznej opony, a legendarny symbol z czaszką i kluczami Guy’a Martin’a wygrawerowany jest i powielony we wzorze bieżnika, jasno określając w ten sposób rodowód opony, na których jeździ Guy.

Targi SEMA360: co łączy Toyotę Suprę ze sztuką? Zobaczcie ten ciekawy projekt

 
Opony Racetec RR wygrały w Isle of Man TT klasę Supersport, gdy Triumph Daytona Garego Johnsona był w nie wyposażony. Wyścigi te nie odbywają się jednak na torze, lecz na drogach, które są otwarte dla ruchu publicznego przez cały rok i na których można napotkać wszystkie sytuacje, z którymi kierowcy stykają się podczas codziennej jazdy. Opony te są przeznaczone dla kierowców z każdego poziomu i pasjonatów, którzy korzystanie z toru traktują, jak hobby: do motocykli supersport oraz motocykli naked bike.
 
Ponad 15 zawodników wybrało opony Metzeler w tym roku do wyścigu w różnych zawodach drogowych w kalendarzu. Należą do nich, Guy Martin, William Dunlop, Alistair Seeley, Martin Jessop, Hutchinson, Gary Ian Johnson, Dean Harrison, Ivan Lintin Hillier, James, Michael Rutter, Glenn i Ben Wilson Irwin.

Źródło: Pirelli

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze