Edyta Klim

Snow Quake – tutaj śnieg nie kończy sezonu motocyklowego! (video)

Na lodowym torze w wysokich Alpach, bawili się i ścigali zawodnicy motocyklowi z całej Europy.

Do zawodów dopuszczone zostały motocykle typu: flat track, vintage scrambler lub vintage enduro. Nowoczesne konstrukcje crossowe, czy enduro nie były akceptowane na tym wyjątkowym, lodowym torze. Motocykle musiały mieć opony z kolcami (mogły być własnej roboty) i długi, przedni błotnik. Zobaczcie, jaka impreza z tego wyszła:

{{vimeo(153681226)}}

Najnowsze

Powstanie film o Rolls-Royce

Wygląda na to, że w tym roku będziemy mieli prawdziwy wysyp filmów poświęconych światowi motoryzacji. Do tego kanonu dołączy produkcja o tytule "Silver Ghost".

Kilka dni temu potwierdziły się informacje, że do ekipy Martina Scorsese dołącza Asif Kapadia, czyli reżyser utytułowanego filmy poświęconego Ayrtonowi Sennie.

Pomysł na film pt. „Silver Ghost” został opracowany przez Richarda Attenborough i producenta Anthonyego Haasa. Będzie opowiadał historię początków marki Rolls-Royce, gdy firmę zakładali panowie Charlesa Rolls i Henry Royce.

W filmie poruszony zostanie wątek lorda Johna Douglasa-Scotta Montagu, bliskiego przyjaciela obu założycieli, a zarazem pioniera motoryzacji. Nie zabraknie tajemniczego wątku związanego ze Spirit of Ecstasy i żoną lorda. 

„Silver Ghost” to kolejna produkcja dotykająca legend świata motoryzacji. Kilka miesięcy temu dowiedzieliśmy się, ze powstaje kolejny film o Enzo Ferrari, a kilka tygodni temu ujawniono pierwsze informacje na temat filmu poświęconego Ferrucio Lamborghini. Nie mówiąc już o wątku związanym z Leonardo diCaprio i aferą „Dieselgate”.

 

Najnowsze

Najdroższy wypadek świata?

Informacja o ciężarówce, która przewróciła sie na autostradzie jest w zasadzie kolejnym newsem z wielu, które do nas docierają w ciągu dnia. Jednak sytuacja się zmienia, gdy dowiadujemy się, co przewoziła.

Do tego zdarzenia doszło kilka dni temu na jednej z autostrad niedaleko Paryża, a konkretnie odcinku łączącym trasę A12 z trasą A13. 

Ciężarówka, która ciągnęła za sobą długą lawetę w pewnym momencie przewróciła się. Nie wiemy jak to się stało dokładnie, ale w wypadku ucierpiało dziewięć supersamochodów, które znajdowały się na lawecie. 

Całość wygląda naprawdę tragicznie. Na zdjęciach widzimy rozbite białe Lamborghini Gallardo leżące na dachu, a tuż obok niego Shelby GT500 czy Ferrari F430.

 

Najnowsze

Audi ściąga gwiazdy w Alpy

Kilka dni temu w austriackim Kitzbuhel odbyła się impreza zorganizowana przez Audi. Spośród ponad 350 nazwisk, które się tam zjawiły nie zabrakło Jasona Stathama, Gwyneth Paltrow czy Iriny Shayk.

Główną atrakcją wieczoru było koncepcyjne Audi e-tron quattro, ale tuż obok niego pojawiały się nazwiska z wielkiego świata, takie jak np. supermodelki Lena Gercke czy Irina Shayk. Ta druga znana jest ze swojego związku z Cristiano Ronaldo, a ostatnio z holywoodzkim aktorem Bradleyem Cooperem. 

Na czerwonym dywanie nie zabrakło znanych aktorów. Tuż obok Gwyneth Paltrow pojawił się Jason Statham, który kilka lat temu miał okazję prowadzić Audi S8 w filmie Transporter.

Nie zabrakło także uznanych nazwisk ze świata sportu, takich jak zwycięzca Le Mans Benoit Treluyer oraz kierowcy DTM Timo Scheider czy Mathias Ekstrom. 

Najwięcej emocji poza jazdą na nartach pod okiem profesjonalistów wzbudzała przejażdżka modelami Audi z napędem quattro po specjalnie przygotowanym śnieżnym torze. W tej roli najlepiej sprawdzili się Jason Statham oraz piłkarz Bayernu Monachium, Mario Goetze.

Najnowsze

Edyta Klim

Ilu pasażerów zmieści się na motocyklu?

26 stycznia odbyły się w Indiach obchody 67. Dnia Republiki, a z tej okazji armia Bravehearts dała niesamowity pokaz.

Dziesiątki śmiałków zademonstrowało niezwykłe formacje na kołach motocykli:

A podczas obchodów tego święta w 2014 roku akrobacje motocyklowe wykonywał oddział 120 kobiet:

Najnowsze