Śniegowe Subaru STI

Zbudowany na bazie Subaru Imprezy STI samochód o nazwie Trax to dzieło Ken'a Block'a - kierowcy rajdowego, który udowadnia, że auto na gąsienicach wcale nie jest ślamazarne! Zobacz film, jak mistrz go ujeżdża i drugi - jego najsłynniejszy trening. Zapewniamy dreszcz motoryzacyjnych emocji!

Jak wam się podoba?
fot. Subaru

Wygląda prawie jak Subaru – ma takie logo i wygląd, jednak od konwencjonalnego modelu tej marki różni go wysokie zawieszenie i… gąsienice.

Przygotowany przez Vermont SportsCar TRAX STI -eksperymentalny model Subaru jest nie tylko spełnieniem marzeń współzałożyciela marki obuwia DC i kierowcy rajdowego Ken’a Block’a, ale i najszybszym samochodem na gąsienicach.

Pojazd został wyposażony w 2,5 litrowy, 4 cylindrowy silnik. Wygląda niczym nowoczesny i elegancki ratrak. Nam się podoba!

 

To nie pierwszy pomysł Ken’a i DC.

Ale największe wrażenie, robi to, co wyprawia Ken Block na tym filmie.

Tego nie można przeoczyć!

Najnowsze

Kobieta na Harley’u w hołdzie armii – film

Harley-Davidson ogłosił listopad "Miesiącem uznania dla Armii".  W podziękowaniu żołnierzom i weteranom, producent kultowych motocykli postanowił zaprosić Marisę Miller i wszystkich chętnych do wyrażenia swojego podziękowania tym, którzy walczyli lub walczą o wolność.

Piękna Marisa Miller w służbie armii
fot. Harley-Davidson

Producent jednej z najsłynniejszych marek motocykli związany jest z wojskiem amerykańskim od 1916 roku. Jak stwierdził przedstawiciel producenta – „Harley to symbol wolności, ale musimy pamiętać, że wolność ma swoją cenę. Warto więc nie zapominać o poświęceniu żołnierzy.”

W akcji wzięła udział modelka Marisa Miller. Stworzono serię kartek, plakatów, kalendarzy, tapet elektronicznych i video, na których widnieje jej podobizna w strojach różnych formacji wojskowych.
– Jestem zaszczycona, że mogę pomóc i być częścią tej akcji. Mój dziadek jest weteranem wojennym. Mam nadzieję, że Amerykanie przyłaczą się w wyrażeniu swojego uznania dla prawdziwych bohaterów – powiedziała Miller.

To już taka amerykańska tradycja – wizerunek ponętnej kobiety na bombowcu z czasów II wojny.
fot. Frendl

Wielbiciele Harley’a mogą wybrać jedną z kartek – elektronicznych, bądź zwykłych w limitowanej liczbie sztuk – i wpisać wyrazy swojego uznania dla weteranów i obecnie służących żołnierzy obojga płci. Akcja jest skierowna wybitnie do mężczyzn, bo przecież co ma zrobić kobieta-żołnierz z taką kartką?

Sami czynni i emerytowani członkowie armii mają także możliwość wziąć udział w zabawie, odpowiadając na kilka pytań znajdujących się na stronie internetowej Harley’a, by stać się szczęśliwcem, który wygra wybrany przez siebie model motocykla. Cała akcja stała się możliwa dzięki Fundacji Harley’a Davidsona, działającej na rzecz weteranów. Kartki i plakaty są stylizowane na rysunki przedstawiające wizerunki ukochanych pilotów, które były ozdobą bombowców armii amerykańskiej podczas II Wojny Światowej.
Można je obejrzeć na www.harley-davidson.com/thankyou.Najnowsze

Ekologiczny wyścig w stronę słońca

Wyścig samochodów solarnych to coroczne wydarzenie, które odbywa się podczas australijskiej imprezy proekologicznej Global Green Challenge. Czy samochody zasilane słońcem mogą być szybkie?

Jeździ dzięki słońcu… ku słońcu
fot. globalgreenchallenge.com

Coroczne wyścigi samochodów solarnych należą już do swego rodzaju tradycji i nie wzbudzają większych emocji. W tym roku wynik zwycięzców zaskoczył jednak wszystkich.

Napędzany energią słoneczną zwycięski samochód rozpędził się do 150 km/h! Japoński pojazd zbudowany został z materiałów wykorzystywanych przy budowie satelitów kosmicznych… i napędzany jest energią zbieraną z aż 2716 mini paneli słonecznych firmy Sharp ulokowanych na nadwoziu.

Nadspodziewanie szybkie auto jest dziełem naukowców z Uniwersytetu Tokai w Japonii. O jego ekologicznym charakterze świadczy fakt, że jazda nim nie potrzebuje więcej energii niż zwykły kuchenny czajnik. Może kiedyś i on zacznie jeździć? 😉

Źródło: globalgreenchallenge.com

Najnowsze

Nagroda dla zasłużonego

Luca Cordero di Montezemolo odebrał dziś nagrodę „Golden Steering Wheel 2009" wręczaną po raz 30. najwybitniejszym postaciom świata motoryzacji. To jakby podziękowanie za wyniki osiągnięte pod jego przywództwem przez Ferrari i Fiata.

Luca Cordero di Montezemolo
fot. Ferrari

W minionych latach nagrodę przyznano takim osobom jak m.in. Henry Ford II (1983), Ferry Porsche (1984), Lee Iacocca (1987) i Ferdinand Piëch (1997). Otrzymały ją także dwie osobistości, których losy prywatne i zawodowe splotły się z losami di Montezemolo, a mianowicie Giovanni Agnelli (1985) oraz Michael Schumacher (1993). 

Jury przyznało nagrodę di Montezemolo za jego zaangażowanie w kilku sektorach przemysłu motoryzacyjnego oraz za wyniki osiągnięte pod jego przywództwem przez Ferrari (od 1991) i przez Fiata (od 2004). Nie bez znaczenia są też liczne sportowe zwycięstwa teamu oraz Michaela Schumachera (7-krotnego Mistrza Świata Formuły 1), a także sukcesy komercyjne modeli produkcyjnych marki.  

fot. Porsche

Luca Cordero di Montezemolo urodził się w Bolonii w 1947 roku. Ukończył studia na wydziale prawa na Uniwersytecie w Rzymie, a następnie specjalizował się w prawie handlowym na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku. Od 1973 do 1977 pełnił funkcje asystenta Enzo Ferrari i team managera stajni Ferrari wygrywając wraz z Niki Laudą dwa tytuły Mistrzostw Świata Formuły 1 w roku 1975 i 1977. W latach 1986 do 1990 piastował stanowisko Dyrektora Generalnego Komisji Organizacyjnej FIFA Mistrzostw Świata w piłce nożnej „Włochy 1990″.

Luca Cordero di Montezemolo jest również dyrektorem niezależnego uniwersytetu LUISS (Libera Università Internazionale degli Studi Sociali) oraz spółki NTV (Nuovo Trasporto Viaggiatori), która jest pierwszym prywatnym operatorem w sektorze szybkiego kolejowego transportu pasażerskiego w Europie. Poza tym w latach 2004 do 2008 zajmował stanowisko prezesa włoskiej Confindustrii. Markiz Montezemolo jest też Cavaliere del Lavoro (Kawalerem Pracy). Prezydent Republiki Francuskiej zaszczycił go również dwoma tytułami: Légion d’Honneur (lipiec 2005) i Commandeur (grudzień 2008). Dodatkowo, magazyn „Financial Times” uznał go jednym z 50 najlepszych managerów na świecie. Laureat zasiada w zarządzie włoskiej gazety „La Stampa”, francuskiej grupy PPP (Pinault/Printemps/Redoute), włoskiej marki Tod’s, jak również jest członkiem Międzynarodowej Rady Nadzorczej firmy Citi Inc.

Porsche Panamera otrzymało tegoroczną nagrodę Golden Steering Wheel 2009 jako najlepsze nowe auto roku w klasie luksusowej.
fot. Porsche

Konkurs „Golden Steering Wheel 2009″ związany jest z dziennikem „Bild” i tygodnikiem „Bild am Sonntag”, jednymi z najbardziej popularnych gazet w Niemczech. 

Najnowsze

Mobilna kuchnia samochodowa

Dla tych, którzy uwielbiają jeść i trudno im się na dłuższy czas rozstać z gotowaniem, stworzono samochód, który zamiast pojemnego bagażnika oferuje w pełni wyposażoną kuchnię.

fot. MV Designz
fot. MV Designz

 

 

 

 

 

 

Z jednej strony to fajne, dość intrygująco wyglądające autko, z drugiej – moblina kuchnia. Możesz pojechać na kemping, zrobić piknik na plaży, czy w jakimkolwiek innym miejscu, które sobie wymarzysz.

fot. MV Designz
fot. MV Designz

 

 

 

 

 

 

 

Oto Scion Kogi xD Mobile Kitchen wykonany przez studnio designerskie MV Designz. Marka ta to de facto Toyota, która jest sprzedawana pod tą nazwą na rynek USA. Normalnie wygląda jak obudowany karoserią sześcian, ale jest to pakowne auto dedykowane w Stanach młodemu pokoleniu – Generation Y. Tymczasem studio projektowe MV Designz nadało mu nowy kształt: zamontowało inne przedni i tylny spojler oraz boczne progi i specjalnie ukształtowaną klapę bagażnika.

fot. MV Designz
fot. MV Designz

 

 

 

 

 

Wewnątrz – z boku lewych drzwi – znalazła się lodówka, praktyczny blat do krojenia, chłodziarka do napojów; z prawej – zlew z systemem odwróconej osmozy. Z bagażnika wyjeżdża grill – przy grilowaniu, wielbiciel motoryzacji i kucharz zarazem, może oglądać TV na 10-calowym monitorze LCD, który wylądował na tylnej kanapie. Zza lewej, tylnej lampy wyjeżdża zestaw narzędzi kuchennych, a z prawej strony – przyprawy. 

Czego to Amerykanie nie wymyślą…

A swoją drogą, popatrz co Amerykanka potrafi wyczyniać swoim Scionem xB. Kliknij, żeby zobaczyć film tutaj.

Najnowsze