Śmiertelnie niebezpieczne foteliki? Film

W środowisku producentów fotelików dziecięcych zawrzało. Czy foteliki z osłoną tułowia są niebezpieczne? Przeprowadzony przez Britax-Roemer test zdaje się dowodzić, że tak. Ale co na to firmy reklamujące taką formułę fotelików?

Firmy CybeX i Kiddy należą do potentatów wśród producentów fotelików z osłoną tułowia. Opublikowany przez Britax-Romer film z testów naraża ich reputację na szwank i na pewno skończy się batalią sądową.

Test dachowania samochodu z użyciem fotelika  z osłoną tułowia został wykonany według pełnej procedury rollover test w brytyjskim laboratorium UTAC. Wykorzystano do niego najwyższej klasy manekin Q, co sprawiło, że test stał się automatycznie najdroższym przeprowadzonym w branży w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Na filmie widać, jak manekin wysuwa się z fotelika w drugiej fazie dachowania, a następnie całkowicie z niego wypada. Dla dziecka taki wypadek z dużą dozą prawdopodobieństwa zakończyłby się śmiertelnie.

Damy znać, jak sytuacja będzie się rozwijać dalej.

Źródło: fotelik.info

Najnowsze

Honda ujawnia model koncepcyjny – Civic Tourer

Podczas salonu samochodowego w Genewie Honda prezentuje model koncepcyjny - Civic Tourer. Model ten został zaprojektowany w Europie i dla europejskich klientów.

Honda potwierdza także, iż pierwszy silnik z serii Earth Dreams Technology – 1.6 i-DTEC – wzbogaci gamę modelu CR-V, po tym jak z początkiem  2013 roku został on wprowadzony do pięciodrzwiowego modelu Civic. Silnik 1.6 i-DTEC będzie oferowany w przednionapędowej wersji modelu CR-V z manualną skrzynią biegów.

Honda Civic Tourer
fot. Honda

Ponadto po raz pierwszy w Europie Honda prezentuje kolejną wersję modelu koncepcyjnego NSX, pokazując ewolucję jego stylistyki.

Honda NSX
fot. Honda

W ubiegłym roku Honda potwierdziła decyzję o wprowadzeniu  zupełnie nowego Civica Type R dla Europy. Dzięki zastosowaniu rozwiązań technicznych Hondy, które firma stosuje podczas startów w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych (WTCC), rozwój nowego modelu przebiega zgodnie z planem. Dziś Honda ogłasza, że testy Civica Type R na torze rozpoczną się w Europie jeszcze w 2013 roku.

Najnowsze

Nowy Volkswagen Golf zwycięzcą „Car of the Year 2013”

Nowy Golf został europejskim „Samochodem Roku 2013”. Ta nagroda jest uznawana za jedno z najważniejszych wyróżnień w branży motoryzacyjnej.

Plebiscyt „Car of the Year” jest jednym z najstarszych i najbardziej renomowanych plebiscytów w Europie. Corocznie, od 1964 roku, wyróżniane są najlepsze nowości motoryzacyjne. Jury, składające się z 58 europejskich dziennikarzy motoryzacyjnych z 22 krajów, wybrało w eliminacjach osiem finałowych samochodów, które w ubiegłych miesiącach były dokładnie porównywane, testowane i oceniane między innymi pod kątem ekonomiczności, komfortu, bezpieczeństwa, prowadzenia, funkcjonalności, designu i innowacyjności.

W 50. plebiscycie „Car of the Year” nowy Golf, zdobywając 414 punktów, wyraźnie zdeklasował siedmiu rywali: auto, które znalazło się na drugim miejscu, zdobyło 212 punktów. Wcześniej tę prestiżową nagrodę otrzymały już dwa modele Volkswagena: Golf w roku 1992 i Polo w 2010 roku.

fot. Volkswagen

Najpopularniejszy samochód Europy jest wyposażony w wiele systemów poprawiających bezpieczeństwo: seryjny hamulec multikolizyjny, który po zderzeniu automatycznie przyhamowuje pojazd, elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego XDS, proaktywny system ochrony pasażerów PreCrash i system ułatwiający utrzymanie pasa ruchu Lane Assist.

Oprócz głównej nagrody w plebiscycie „Car of the Year” nowy Golf zdobył również inne wyróżnienia: został wybrany „Najlepszym samochodem 2013” („Die besten Autos 2013”), otrzymał tytuł „Auto Trophy 2012” oraz tytuł najbardziej wszechstronnego auta magazynu „Top Gear”. Samochód został doceniony również w Polsce. W jednym z największych plebiscytów motoryzacyjnych w naszym kraju („Auto Lider”) Golf został wybrany kompaktowym samochodem roku.

Najnowsze

II runda Motocaina Cup 2013 już 17 marca!

Przed nami kolejna, druga już eliminacja kartingowego pucharu kobiet Motocaina Cup. Odbędzie sie na torze F1 Karting.

fot. Jan Zagrodzki, janzagrodzki.com

W niedzielne popołudnie 17 marca odbędzie się II runda zawodów kartingowych przeznaczonych tylko dla kobiet. Rywalizacja odbędzie się na warszawskim torze F1 Karting, który był gospodarzem I eliminacji Motocaina Cup. Tor przejmuje od Motocaina.pl organizację dalszych rund zawodów. Dla pań, które zdecydują się na wzięcie udziału w Motocaina Cup, organizatorzy i partnerzy przedsięwzięcia przewidzieli znakomite nagrody podczas każdej eliminacji, a dla zawodniczek, które staną na podium II eliminacji przewidziałyśmy pamiątkowe puchary. Ukończenie dwóch (z trzech) eliminacji jest równoznaczne z podsumowaniem w klasyfikacji finałowej, w której zwyciężczynie poszczególnych klas otrzymają nagrody główne.

Dołącz do wydarzenia na Facebookukliknij tutaj.

Filmy z I eliminacji możesz zobaczyć tutaj.

 

Jakich nagród od naszych sponsorów i partnerów można się spodziewać podczas II eliminacji? Będą to:

Lexus – weekend z hybrydowym CT200h
Sento SPA – pełen pakiet zabiegów SPA
Dziewczyny Beauty bar – personal shopping + wieczorowy makijaż
Ozoshi – damskie ubrania sportowe
Sinus – vouchery na tenisa & squash
Milanovo – zaproszenia na kolacje we dwoje
Art of beauty – zabiegi kosmetyczne
Print point – t-shirty
Kart shop – akcesoria kartingowe
Przełom w odchudzaniu – pakiet zabiegów

W III edycji Motocaina Cup grupujemy panie w następujących klasach:

Klasa Amator – panie, które nigdy nie startowały w naszym pucharze (I i II edycji) i nie mają licencji sportu kartingowego lub samochodowego (z wyłączeniem licencji pilota P oraz sędziowskiej);

Klasa Profesjonalna – panie, które już przynajmniej raz startowały w Motocaina Cup (I lub II edycji) i nie mają licencji sportu kartingowego lub samochodowego (z wyłączeniem licencji pilota P oraz sędziowskiej)

Klasa Gość – panie z licencjami kartingowymi i samochodowymi (z wyłączeniem licencji pilota P oraz sędziowskiej)

CHCESZ SIĘ ZGŁOSIĆ DO UDZIAŁU W II ELIMINACJI? CO TRZEBA ZROBIĆ?

Aby zgłosić swój udział w II eliminacji prosimy wypełnić formularz załączony poniżej i wysłać na adres biuro@f1k.pl wraz z potwierdzeniem przelewu wpisowego na najbliższą eliminację. Termin przesyłania zgłoszeń upływa 13 marca 2013. Od momentu przesłania zgłoszenia, aż do dnia poprzedzającego zawody uczestniczki Motocaina Cup otrzymują zniżki na jazdy treningowe na torze F1 Karting:

jazdy od poniedziałku do piątku do godziny 16.00 – 25 złotych

jazdy poniedziałek – piątek oraz weekendy po godzinie 16.00 – 30 złotych.

Godziny otwarcia toru:
pon. 15.00 – 23.00
wt. – pt. 14.00 – 23.00
sob. – nd. 10.00 – 24.00

 

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Tomaszem Senkowskim z F1 Karting pod numerem telefonu 603 755 872 lub mailem biuro@f1k.pl

W ramach wpisowego każda z uczestniczek nabywa uprawnienia nie tylko do udziału w zawodach i zniżkowych jazd treningowych na torze, ale również do korzystania z oferty kateringowej w dniu zawodów. Panie będą mieć wstęp do zamkniętej strefy dla zawodniczek, gdzie będą mogły zrelaksować się, zjeść i napić napojów bezalkoholowych.

W ramach zawodów uczestniczki będą mieć okazję odbyć: 10 okrążeń toru w ramach jazd treningowych, 10 okrążeń w sesji kwalifikacyjnej i 10 okrążeń podczas finałowego wyścigu.

W zawodach mogą startować osoby nieletnie, za zgodą rodziców.

Przybliżony harmonogram zawodów Motocaina Cup:
14.00 – rejestracja zawodniczek i obowiązkowa odprawa
14.30 – sesja treningowa, kwalifikacyjna, wyścig finałowy
16.45 – rozdanie nagród, wywiady, autografy 😉

Kalendarz poszczególnych eliminacji oraz tory, na których odbędą się wyścigi.

Start w jednej, pojedynczej eliminacji to koszt 125 złotych.

23 lutego 2013 roku, w godzinach 8.00-13.00 – I eliminacja – inauguracja – tor F1 Karting, Warszawa

17 marca 2013, w godzinach 14.00-17.00 – II eliminacja – tor F1 Karting, Warszawa

13 kwietnia 2013 roku, w godzinach 9.00-14.00 – III eliminacja – finał, tor F1 Karting, Warszawa

Partnerzy:

 

 

Wyniki I rundy zamieszczone są tutaj. Relację z I eliminacji Motocaina Cup przeczytasz tu.

Relacja telewizji Orange Sport z I rundy zawodów dostępna tutaj.

Zdjęcia Sport.pl do przejrzenia tutaj

Nagrodami podczas I rundy były m.in: treningi motocyklowe (na asfalcie lub offroad, również dla pań bez kat. A oraz nieletnich) od Wyższej Szkoły Jazdy Paramoto, zestawy kosmetyków samochodowych od Sonax, vouchery na jazdy gokartem od F1 Karting, zestawy do pielęgnacji włosów firmy Schwarzkopf od Atelier Stylissimo, zabiegi kosmetyczne i upiększające od Arte of Beauty (Beata Walas), a także książki prezenterów programu Top Gear, plecaki Bridgestone, pen drive’y marek motoryzacyjnych, magazyny Ramp, odtwarzacz mp4 od Motocaina.pl.

Zawodniczki otrzymały także kupony zniżkowe 25% na zabiegi w Arte of Beauty, na koloryzację włosów (10%) od Atelier Stylissmo, 10% za zakupy w sklepie www.kartshop.pl.

Nagrodą główną, finałową, w Motocaina Cup będzie – dla zwyciężczyń w poszczególnych klasach – dzień z zawodowym zespołem kartingowym Rotax i jazda testowa gokartem CRG ufundowana przez Rotax oraz – tradycyjnie już – wiele innych cennych nagród.

Dziękujemy patronom medialnym: F1zone.pl, www.polskikarting.com.pl i innym mediom publikującym informacje o udziele kobiet w sporcie mototorowym, za wsparcie.

Najnowsze

Kompaktowe komputery motocyklowe MGI

Z początkiem ubiegłego roku na rynku pojawiła się linia kompaktowych komputerów motocyklowych MGI F10x. Oto krótka charakterystyka urządzenia.

Urządzenia w niewielkich rozmiarach łącza cechy większych komputerów pokładowych i mniejszych wyświetlaczy biegów. Najbardziej rozbudowany model rodziny MGI – komputer MGI F103 to, według producenta, nie lada gratka dla pasjonatów jednośladów. 

Jak twierdzi producent, urządzenie MGI F103 zostało zaprojektowane z myślą o riderach, którzy cenią sobie efektywną współpracę ze swoją maszyną.  Wyświetlacz umożliwiający odczytanie danych o pracy motocykla może przydać się do optymalizacji jazdy w każdych warunkach, zarówno w turystyce, jak i sportowych wyczynach. W sumie MGI dysponuje aż kilkunastoma funkcjami: od wyświetlania biegów, prędkości i obrotów po temperaturę powietrza (mierzoną zewnętrznym czujnikiem), datę i godzinę. Urządzenie posiada także funkcje wyświetlania powiadomień m.in. o upływie ważności OC i smarowaniu łańcucha.

fot. materiały prasowe

Cechą charakterystyczną urządzeń MGI jest wyświetlacz LCD, który ma zapewniać dobrą widoczność wyświetlanych danych nawet w pełnym słońcu. Wbudowano również funkcję regulacji kontrastu. Co więcej, kolor podświetlenia ekranu można dobrać np. do fabrycznego podświetlenia zegarów, czy innych elementów motocykla.

Obsługa urządzenia zaś, dokonywana jest za pomocą jednego przycisku, montowanego na manetce.

Producentem tych małych komputerów jest polska firma MGI Project.
Więcej informacji na stronie producenta: www.mgi-project.com

Najnowsze