Skuter z kosmosu – BMW Concept C. Galeria

Dział jednosladów BMW prezentuje maszynę z odległej galaktyki - skuter BMW Concept C. Został wyposażony w nowatorskie rozwiązania, a sylwetka współgra z dotychczasowymi motocyklowymi produktami BMW.

Niemiecki producent dumnie ogłasza, że skuter wytyczy nową drogę w sposobie poruszania się po miejskiej dżungli. Wiadomo na pewno, że z takim wyglądem z pewnością będzie zwracać na siebie uwagę. Ma opływowy niczym w ścigaczu, nieco futurystyczny, ale bardzo elegancji kształt. Konstrukcja maszyny ma pozwalać na szybkie, stabilne i sprawne przemieszczanie się po ulicach.

BMW Concept C
fot. BMW

W koncepcie skuter osadzono na intrygujących, niebiesko-czarnych oponach, a srebrno-niebieskie lakierowanie dodaje maszynie unikalnego sznytu (farby nałożono warstwowo). Wysoka owiewka, mająca zapewniać dobrą ochronę przed wiatrem, została mocno pochylona, co ma podkreślać sportowy charakter pojazdu.

BMW Concept C wyposażono w reflektory wykonane w technologii LED, a także w kamery wsteczne (obraz z nich pokazuje się na dwóch ekranach przed oczami kierowcy). Jednak, jak podkreśla producent, to ostatnie rozwiązanie nie zostanie wykorzystane w modelu produkcyjnym – przede wszystkim z racji wysokich kosztów produkcji oraz dlatego, że w wypadku awarii kamer, nie będzie można korzystać ze skutera (egzemplarz pokazowy nie ma lusterek). W wyposażeniu konceptu znalazły się też: nawigacja, podgrzewane manetki, ABS oraz bezstopniowa przekładnia CVT.

Trudno mówić narazie o szczegółach technicznych skutera – konstruktorzy milczą jak zaklęci. Wspominają jedynie o dwucylindrowym silniku, jako najmocniejszym w grupie maxi-skuterów. 

Nowy pojazd ma zagwarantować użytkownikowi radość z jazdy, elastyczność w planowaniu trasy oraz rozszerzyć możliwości przemieszczania się po mieście.

Wizjonerski produkt BMW Motorrad wyprzedza konkurencję. Jednak na model produkcyjny będzie trzeba trochę poczekać.

Na zdjęcia konceptu widzimy głównie kobietę – użytkowniczkę. Czyżby producent dedykował skuter paniom?
fot. BMW

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze