Skuter na czterech kółkach – Renault Twizy

Twizy – nowy prototyp Renault, to samochód przeznaczony dla osób prowadzących ekologiczny styl życia, a zarazem lubiących wyróżniać się z tłumu.

Oferta będzie obejmować zestaw naklejek, którymi każdy użytkownik Twizy będzie mógł według własnego uznania przyozdobić pojazd. Idealny dla ceniących sobie dach nad głową i komfort swobodnego parkowania. Twizy wygląda jak miejski, dwuosobowy skuter, ale w rzeczywistości jest czterokołowym pojazdem kompaktowym o wymiarach 232 mm długości, 119 mm szerokości i 146 mm wysokości. Ma wiele cech typowych dla samochodu: pedały, pasy bezpieczeństwa, cztery koła, klasyczną kierownicę, podwozie, nadwozie w zamkniętej bryle oraz miniaturowy bagażnik o pojemności około 55 litrów, a jednocześnie wiele cech typowego skutera, m.in. pasażer siedzi za kierowcą, a skrzynia biegów jest automatyczna. 

fot. Renault

Skuter/samochód zostanie wyposażony w dwa silniki: 5- lub 20-konny. Ten pierwszy przeznaczony będzie dla osób nie posiadających prawa jazdy. Twizy z mocniejszym silnikiem będzie mógł rozpędzić się do 75 km/h, a z mniejszym, jak przystało na prawdziwy skuter o pojemności silnika do 50cm, aż do 45 km/h. Renault Twizy będzie miał w wyposażeniu akumulator litowo-jonowy o pojemności energetycznej 7KWh.

fot. Renault

Zasięg takiego akumulatora to około 100 km. Renault planuje zaproponować swoim klientom wynajem akumulatora za kwotę ok. 45 euro miesięcznie, przy założeniu jednak, że potencjalny klient nie przejedzie rocznie więcej niż 7,5 tysiąca km. Akumulator można ładować za pomocą ładowarki podłączanej do gniazdka 230V – pełne ładowanie zajmuje do 4 godzin.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze