Skradzione we Włoszech auta znalazły się w Polsce. Są warte setki tysięcy złotych

Warte ponad 550 tysięcy złotych Maserati i BMW o wartości ponad 200 tysięcy złotych padły łupem złodziei we Włoszech. Znaleziono je ukryte w garażach... w Polsce.

Pod koniec stycznie 2022 roku w Mediolanie skradziono Maserati. Na początku lutego, również we Włoszech, łupem złodziei padło BMW.  Samochody zostały odnalezione przez policjantów z… Katowic.

Policjanci z Katowic zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej odnaleźli w Polsce dwa auta o łącznej wartości 760 tysięcy złotych. Jak się okazało, były to auta skradziono na początku roku z terytorium Włoch. Z uwagi na wysoką wartość nie skończyły one, jak wiele innych aut, rozebrane na części, lecz zostały ukryte w garażach. Maserati znaleziono na posesji jednej ze śląskich firm budowlanych, a BMW stało w prywatnym garażu.

Skradzione we Włoszech auta znalazły się w Polsce. Są warte setki tysięcy złotych
Skradzione we Włoszech auta znalazły się w Polsce. Są warte setki tysięcy złotych, fot. materiały prasowe / Policja

Jak poinformowała policja, w związku ze sprawą zatrzymano czterech mężczyzn w wieku 41, 63, 67 i 72 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty paserstwa o znacznej wartości. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze