Skoda Superb czy BMW Serii 5?

Pewien dealer Skody z Irlandii wpadł na ciekawy pomysł porównania topowej limuzyny Skody z niemieckim konkurentem uplasowanym w segmencie premium, czyli BMW Serii 5.

Jeden z dealerów Skody w Irlandii, Pilsen Auto, wpadł na ciekawy pomysł przekonania klientów do zakupu Skody Superb. Mogą oni na żywo sprawdzić różnicę pomiędzy czeską limuzyną, a BMW Serii 5, które znajduje się w segmencie premium. Klienci mogą przejechać się niemieckim autem, a następnie zająć miejsce w Skodzie i samemu ocenić, który samochód wypadł lepiej.

To odważne posunięcie, mimo że oba modele dzieli spora różnica cenowa. Cennik Skody Superb startuje w Irlandii od 26995 funtów, natomiast za BMW Serii 5 trzeba zapłacić co najmniej 45200 funtów. Różnica wynosząca ponad 18 tys. funtów robi wrażenie.

Bez wątpienia Skoda Superb oferuje we wnętrzu więcej miejsca niż niemiecki konkurent. Auta można wyposażyć na podobnym poziomie. Pozostaje tylko różnica w jakości zastosowanych materiałów oraz sam wizerunek marki. Klienci, którzy są zainteresowani kupnem BMW, raczej nie będą zaglądać do salonów czeskiej odnogi koncernu Volkswagen. 

Jednak sam pomysł z możliwością bezpośredniego porównania jest wart odnotowania i świadczy o mocnym przekonaniu dealera co do wartości sprzedawanych przez niego samochodu. Ciekawe, ilu klientów po jeździe testowej udało się do konkurencji?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze