Skoda skorzysta z zielonej energii do produkcji samochodów!

Skoda skorzysta z zielonej energii do produkcji samochodów!

25 lutego 2021
44
2
Skoda stawia na rozwój odnawialnych źródeł energii.

Prezes zarządu marki, Thomas Schäfer i prezes zarządu Grupy ČEZ, Daniel Beneš rozszerzyli właśnie współpracę między firmami. Od drugiej połowy bieżącej dekady energia potrzebna do produkcji pojazdów i komponentów w czeskich fabrykach Skody będzie w całości pochodzić z odnawialnych źródeł.

Nowym wspólnym projektem Skody i czeskiego przedsiębiorstwa energetycznego (ČEZ) jest budowa największego dachowego systemu fotowoltaicznego w Czechach, który ma zostać podłączony do sieci w Mladá Boleslav jeszcze w tym roku.

Jako globalny producent samochodów bardzo poważnie traktujemy naszą odpowiedzialność za klimat oraz środowisko i wdrażamy długoterminowe środki w ramach naszej strategii GreenFuture. Kontynuujemy na przykład rozwój energooszczędnych i bezemisyjnych pojazdów i przekształcamy całą naszą produkcję aut oraz komponentów samochodowych w energię neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla. Bardzo się cieszę, że będziemy mieć po swojej stronie tak silnych i zaangażowanych partnerów jak Grupa ČEZ oraz ŠKO-ENERGO, który od wielu lat jest naszym dostawcą energii – mówi Thomas Schäfer, prezes zarządu Skoda Auto. 

Komentarze

lutenx
26 lutego 2021 12:07
Aby samochody były bardziej przyjazne i miały same hybrydowe napędy bez diesli
kurek
26 lutego 2021 13:30
Rozwiązania hybrydowe to zapożyczyli z toyoty, a kiedyś każdy z tego się śmiał. Jednak lepsze to jak elektryki