Skoda Kamiq - tak będzie nazywał się nowy SUV Skody

Skoda Kamiq - tak będzie nazywał się nowy SUV Skody

25 stycznia 2019
Škoda Kamiq to nazwa trzeciego, najmniejszego SUV-a w gamie czeskiej marki, który uzupełni ofertę produktową na rynku europejskim. Model ten zadebiutuje podczas Geneva Motor Show.

Skoda Kamiq jest już produkowana w Chinach i została zbudowana na starszej platformie PQ25 - tej samej na której powstała poprzednia generacja Volkswagena Polo i Seata Ibiza. Skoda uznała, że warto pozostać przy tej nazwie oferując małego SUV-a dla Europy. Konstrukcyjnie będzie to jednak nieco inne auto, ponieważ zostanie oparte na bazie nowoczesnej płycie podłogowej MQB A0, na której bazują m.in. Audi A1, Seat Arona czy Volkswagen T-Cross. Do tych dwóch ostatnich będzie Kamiqowi najbliżej także wizualnie, ale producent narazie nie ujawnił więcej niż sumbol nazwy na klapie bagażnika oraz fotografię, obrazującą wzór reflektorów z przodu.

Nazwa Kamiq mieści się w dotychczasowej nomenklaturze łączącej wszystkie SUV-y, których nazwy zaczynają się od K i kończą na Q. Została zaczerpnięta z języka Inuitów, zamieszkujących północną Kanadę i Grenlandię, a oznacza zdolność dopasowania się do każdej sytuacji. Producent tym samym sugeruje uniwersalne przeznaczenie auta. Co o nim wiemy?

Nowa Skoda ma być miejskim crossoverem, który ma być towarzyszem zarówno podczas codziennej, miejskiej jazdy, jak i w dalekich podróżach. Jego atutami mają być m.in. wyższe usytuowanie foteli, lepsza widoczność, łatwiejsze wsiadanie i wysiadanie oraz duży prześwit. W nowym modelu nie zabraknie także innowacyjnych systemów i rozwiązań technologicznych wspomagających kierowcę.
 
Światowa premiera Škody Kammiq odbędzie się podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, w dniach 5-17 marca.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!