Skoda Enyaq iV dotarła do Polski. Znamy ceny i… Nie jest tanio

Skoda postawiła na elektromobilność. Sprawdzamy, ile trzeba zapłacić w Polsce za nowy, elektryczny SUV Enyaq iV!

Enyaq iV to duży elektryczny SUV stworzony w oparciu o modułową platformę dla pojazdów elektrycznych MEB Grupy Volkswagen. To czwarty SUV w portfolio Skody, ale pierwszy z napędem elektrycznym. Wprowadzenie modelu na rynek to kolejny etap wdrażania strategii zrównoważonej mobilności przez Skodę. Elektryczny SUV produkowany jest fabryce w Mladá Boleslav, która została przebudowana specjalnie z myślą o produkcji nowoczesnych pojazdów elektrycznych.

Elektryczny SUV oferuje kierowcom w zależności od rozmiaru akumulatora zasięg samochodu do 536 kilometrów w cyklu WLTP, dzięki czemu Enyaq wydaje się być idealnym wyborem nie tylko do miasta, ale także na dalsze, rodzinne podróże.

Skoda Enyaq iV dotarła do Polski. Znamy ceny i... Nie jest tanio

Skoda oferuje aż trzy wygodne sposoby ładowania. Jeden z nich to konwencjonalne domowe gniazdo elektryczne 230 V. Drugi to ładowarka ścienna o mocy do 11 kW, która naładuje akumulator w ciągu sześciu lub ośmiu godzin, w zależności od jego pojemności. Trzecia opcja to stacje szybkiego ładowania prądem stałym o mocy do 125 kW, dzięki którym akumulator zostanie naładowany do 80% w zaledwie 38 minut.

Skoda Enyaq iV dotarła do Polski. Znamy ceny i... Nie jest tanio

W pierwszym elektrycznym SUV-ie marki debiutuje nowa struktura wyposażenia wnętrza. Design Selections to zróżnicowane opcje designu inspirowane wystrojem typowym dla współczesnych domów i mieszkań. We wszystkich wariantach wykorzystano materiały pochodzące z recyklingu lub wytworzone w zrównoważony sposób, np.: wełnę, skórę garbowaną ekstraktami roślinnymi czy poliester pochodzący z butelek PET. Poszczególne warianty Design Selections różnią się między sobą m.in. tapicerką, elementami ozdobnymi, deską rozdzielczą, użytymi materiałami oraz wyglądem konsoli środkowej i oświetlenia wnętrza. Odmiana Loft jest zainspirowana nowoczesnymi mieszkaniami młodych rodzin. Lodge reprezentuje zrównoważony charakter i innowację, Lounge to jakość i ekskluzywność, a Suite i ecoSuite oferują luksusowe detale.

Skoda Enyaq iV dotarła do Polski. Znamy ceny i... Nie jest tanio

Model można wyposażyć również w wyświetlacz typu head-up z rozszerzoną rzeczywistością oraz matrycowe światła FULL LED Matrix. Bezpieczeństwo jest jednym z priorytetów Skody, dlatego elektryczny EnyaqiV jest wyposażony nie tylko w liczne systemy wspomagające kierowcę, ale także w aż do dziewięciu poduszek powietrznych. Elektryczny model marki otrzymał również nowoczesne funkcje ułatwiające parkowanie.

Ceny startują od 182 300 zł (dla wersji z akumulatorem 62 kWh i zasięgiem 412 km). W wersji z akumulatorem 82 kWh i zasięgiem ww. czyli 536 km musimy zapłacić 211 700 zł. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze