Siostry Paige i Belle Wheeler gwiazdami drag racingu

Jednym z ostatnich bastionów męskiej dominacji są zawody w drag racingu, ale i tutaj rośnie mężczynom damska konkurencja. O tym, że to sport nie tylko dla facetów, przekonane są siostry Paige i Belle Wheeler, które w przyszłości zamierzają być gwiazdami tej dyscypliny.

Czasy bardzo się zmieniły i coraz więcej dyscylipn sportowych jest otwartych również na kobiety. Niektóre nie są jeszcze w pełni „koedukacyjne” i zawodniczki można policzyć na placach obu rąk. Jednym z ostatnich bastionów męskiej dominacji są zawody dragsterów – drag racing, ale i tutaj rośnie mężczynom damska konkurencja. O tym, że to sport nie tylko dla facetów, przekonane są młodziutkie siostry Paige i Belle Wheeler, które w przyszłości zamierzają być gwiazdami tej specyficznej dyscypliny.

Paige i Belle Wheeler

Siostry, pochodzą z Wellingborough w Wielkiej Brytanii. Miały okazję pokazać swoje umiejętności w prowadzeniu pojazdów o dużej mocy już wielkrotnie, ponieważ przez kilka lat startowały w Junior Dragster. Zaczynając przygodę w tej dyscyplinie w 2009 roku Paige miała zaledwie 14 lat. Jej siostra, 9-latka, dołączyła do rodzinnego teamu w 2011 roku.

Belle podczas zawodów Lucas Oil Junior Dragster była jedną z namłodszych osób, które brały udział w konkursie (zawody przeznaczone są dla uczestników w wieku 8-17 lat). Prowadziła w kwalifikacjach. Miała bardzo dobry czas rekacji, czyli czas mierzony od momentu, w którym zapala się zielone światło zezwalające na start a uruchomieniem samochodu. Jej czas wynosił 0.005 sekundy. Paige, starsza z sióstr, miała równie dobre osiągnięcie – 0.0208 sekundy.

Paige i Belle Wheeler

Obie siostry bardzo dobrze poradziły sobie w pierwszej rundzie konkurencji, ale w kolejnej musiały rywalizować ze sobą nawzajem. Siostry miały do przejechania odcinek o długości 220 yardów (ok. 201 metrów); Bell osiągnęła prędkość 76 km/h, a Paige 120 km/h. Paige mimo, że siedziała w mocniejszej maszynie, miała lekkie opóźnienie. To wystarczyło młodszej siostrze, aby wygrać. Po dwóch kolejnych rundach 9-latka znalazała się w finale, ale go nie wygrała – lepszy okazał się nieco starszy zawodnik, Billy Everitt.

Od tamtej pory dziewczyny miały okazję startować w Mistzrostwach wysokiej rangi – Round One FIA European Drag Racing Championship. Przed nimi kolejne starty, ale już za oceanem. Życzymy powodzenia!

Jak wyglądają zawody dragsterów?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze