Simona De Silvestro została ambasadorką Formuły E

Simona De Silvestro została ambasadorką Formuły E
Jedna z najlepszych wyścigowych zawodniczek otrzymała ambasadorski kontrakt od firmy ABB – tytularnego sponsora Formuły E.

Pochodząca ze Szwajcarii 30-letnia De Silvestro będzie pełniła rolę ambasadorki Formuły E podczas zbliżającego się piątego sezonu. Dołączy ona do obecnego już ambasadora – Sebastiena Buemi, który zdobył mistrzowski tytuł podczas drugiej serii.

To niejedyne nowe wyzwanie dla Simony w nadchodzącym sezonie. „Żelazna Dziewica”, jak bywa nazywana, podpisała już wcześniej kontrakt z zespołem Venturi startującym w Formule E i została jego nowym kierowcą testowym.

Nadchodzący sezon w Formule E będzie największym w historii tej dyscypliny. Wystartuje w nim 11 zespołów i 22 kierowców, za którymi stoi dziewięciu producentów. Pojadą oni zupełnie nowymi bolidami, które wyposażono w znacznie bardziej wydajne baterie, pozwalające na ukończenie całego wyścigu na jednym ładowaniu (czyli bez konieczności wymiany auta). Podczas sesji kwalifikacyjnych będzie można wykorzystywać moc nawet 340 KM, co pozwoli na osiągnięcie 280 km/h.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.