Simona De Silvestro została ambasadorką Formuły E

Jedna z najlepszych wyścigowych zawodniczek otrzymała ambasadorski kontrakt od firmy ABB – tytularnego sponsora Formuły E.

Pochodząca ze Szwajcarii 30-letnia De Silvestro będzie pełniła rolę ambasadorki Formuły E podczas zbliżającego się piątego sezonu. Dołączy ona do obecnego już ambasadora – Sebastiena Buemi, który zdobył mistrzowski tytuł podczas drugiej serii.

To niejedyne nowe wyzwanie dla Simony w nadchodzącym sezonie. „Żelazna Dziewica”, jak bywa nazywana, podpisała już wcześniej kontrakt z zespołem Venturi startującym w Formule E i została jego nowym kierowcą testowym.

Nadchodzący sezon w Formule E będzie największym w historii tej dyscypliny. Wystartuje w nim 11 zespołów i 22 kierowców, za którymi stoi dziewięciu producentów. Pojadą oni zupełnie nowymi bolidami, które wyposażono w znacznie bardziej wydajne baterie, pozwalające na ukończenie całego wyścigu na jednym ładowaniu (czyli bez konieczności wymiany auta). Podczas sesji kwalifikacyjnych będzie można wykorzystywać moc nawet 340 KM, co pozwoli na osiągnięcie 280 km/h.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze