Simona de Silvestro w ekipie Sauber F1 Team!

25-letnia Szwajcarka po kilku latach spędzonych w USA w serii Indycar zawarła współpracę, która łączy ją z zespołem z Hinwil. Kontrakt obejmuje nie tylko współpracę z inżynierami ekipy, ale także pomoc w przygotowaniu młodej zawodniczki do startów w sezonie 2015 – co jest jej głównym celem.

Simona De Silvestro jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła podium w ulicznym wyścigu serii Indycar (dokonała tego w 2010 roku) oraz zdobyła tytuł „nowicjusza roku” serii Indy 500. Zanim tego dokonała, juz w wieku 18 lat startowała w Formulea BMW w USA w 2006 i potem w Atlantic Championship od 2007 do 2009 roku.

Teraz celem młodej zawodniczki jest zdobycie superlicencji, która umożliwi jej szukanie zespołu F1 na następny sezon. Współpraca z Sauberem obejmuje pracę w symulatorze, testy sprawnościowe oraz szkolenie psychiczne i wytrzymałościowe.

Simona De Silvestro
fot. Sauber F1 Team

– Po czterech latach spędzonych w Stanach, ambicją Simony jest fotel kierowcy F1 w sezonie 2015. Ze względu na ambicje i umiejętności postanowiliśmy podpisać z nią kontrakt i pomóc w drodze do marzeń – powiedziała Monisha Kaltenborn, szefowa teamu Sauber.

– Jestem niesamowicie wdzięczna Monishy i Peterowi, że obdarzyli mnie takim zaufaniem i wzięli pod swoje skrzydła. Podpisanie współpracy to początek mojej drogi do spełnienia moich najskrytszych marzeń – powiedziała dumna zawodniczka.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze