Silverstone – dom sportów motorowych

Brytyjski Klub Kierowców Wyścigowych - właściciel toru Silverstone potwierdził dzisiaj, że podpisany został kontrakt na organizację następnych Grand Prix Formuły 1.

Lewis Hamilton na Silverstone
fot. Mercedes

Po długich rozważaniach na temat możliwości zamiany miejsca odbywania się GP Wielkiej Brytanii z Silverstone na Donington, w końcu udało się podjąć wiążącą decyzję. Tor w Silverstone będzie gościł kierowców Formuły 1 prawdopodobnie przez następne kilkanaście lat.
Kontrakt podpisany został aż na 17 lat i zawiera klauzulę jej rozwiązania po 10. Długoterminowa umowa obejmuje także wyścigi MotoGP. Własciciel ma przebudować garaże i zaplecze obiektu położonego w Northamptonshire. Dyrektor zarządzający Silverstone, Richard Phillips obiecuje, że kibice otrzymają coś więcej niż możliwość oglądania samych zawodów. –Już w przyszłym roku postaramy się, aby Grand Prix odbyło się na nowej części toru „Arena”. Czekamy na homologację FIA. Jeśli nie, wyścig odbędzie się na starym torze. Dostęp dla publiczności zostanie zmieniony, zamierzamy przebudować część trybun i przygotować własne miejsca kempingowe. Chcemy zagwarantować naszym kibicom kompleksową rozrywkę. Lepsza jakość za wydawane pieniądze. Zawsze mieliśmy 5-letnie umowy, co powodowało, że trudno było znaleźć odpowiednich inwestorów.
17 lat daje możliwość poważnych inwestycji i pójścia do przodu
 – podkreślił Phillips.

Damon Hill, szef BRDC z zadowoleniem stwierdził – Tytuł Silverstone jako siedziby wszystkich sportów motorowych staje się faktem. 

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze