Siemens Smart Chopper

Orange County Choppers zbudowali pierwszego w historii swojej firmy choppera o napędzie elektrycznym.  Tak! To nie dowcip, choć brzmi dość nieprawdopodobnie. Paul Teutul Senior odbył nawet ekologicznym jednośladem rundę honorową po Nowym Jorku.

fot. OCC

Znani dzięki m.in. TV show z bezpośredniego sposobu bycia i specyficznych relacji rodzinno-biznesowych Teutulowie podjęli się wyzwania postawionego przed nimi przez markę Siemens. Panowie ze słynnej formy Orange County Choppers, budującej niezwykłe maszyny na specjalne zamówienia, stworzyli jednoślad, który jest całkowicie ekologicznym sprzętem: od farb pokrywających owiewki, poprzez użyte do jego budowy materiały pochodzące z recyklingu, po rodzaj napędu. Pierwszy elektryczny motocykl stworzony przez Orange County Choppers wyposażono m.in. w: silnik zaawansowany seria Wound 8″ DC Motors Inc. sześć akumulatorów, czy światła diodowe LED OSRAM SYLVANIA. Osiąga z 27 KM maksymalna prędkość prawie 160km/h. Na jednym ładowaniu – na pełne ładowanie potrzebuje 5 godzin (motocykl wyposażono w gniazdo ładowania 100 Volt) chopper jest w stanie przejechać 96 km. To czego nie odżałują zapewne wielbiciele charakterystycznego gangu silnika ciężkich motocykli, to praktycznie zupełna bezgłośność proekologicznej maszyny.

 – „Budowa elektrycznego motocykla z materiałów pochodzących z recyklingu było czymś dla nas nowym, ale zdecydowanie spodobało nam się wyzwanie jakie przed nami postawiono – mówi Paul Teutul Senior, założyciel Orange County Choppers z Newburgh, NY. – Uważamy, że taki produkt jak ten chopper stanowi niezwykłe uzupełnienie dla naszego szerokiego zbioru unikatowych maszyn. Chociaż motocykle tego typu jeszcze przez jakiś czas nie pobiją tradycyjnych jednośladów, niemniej myślimy, że nowe techniki pozyskiwania energii i tego rodzaju technologie są coraz bardziej istotne zarówno dla producentów jak i klientów”.

 Motocykl ma promować technologię Soft Grid tj. inteligentną sieć dystrybucji prądu i kosztuje 1 000 000 $.

Jak podkreśla Daryl Dulaney, prezes Siemens Building Technologies budowa tego choppera ma przede wszystkim zwrócić uwagę opinii publicznej na konieczność ciągłego podwyższania świadomości ekologicznej oraz zainteresować pro ekologicznymi  technologiami, które wprowadza Siemens.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze