Edyta Klim

Siedem zawodniczek startuje w 24. Rajdzie Rzeszowskim

Rajd odbędzie się w dniach 6-8 sierpnia na terenie Rzeszowa oraz powiatów rzeszowskiego i strzyżowskiego. Na starcie zobaczymy 3 zawodniczki za kierownicą i 4 na prawym fotelu pilota, a w tym jedną w pełni kobiecą załogę!

Na zawodników czeka jedenaście odcinków specjalnych, o długości ponad 126 kilometrów, a rajd ten zaliczany jest do Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach oraz LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Z tego powodu na liście startowej jest kilka zagranicznych załóg, a łącznie liczy ona 71 załóg. Nie zawiodły też kobiety – na starcie zobaczymy 3 za kierownicą i 4 na prawym fotelu pilota.

Rajd odbędzie się na terenie Rzeszowa oraz powiatów rzeszowskiego i strzyżowskiego, a baza rajdu zlokalizowana będzie na nowo wybudowanym Rynku Miejskim w Boguchwale – tam też w piątek 7 sierpnia, o godz. 14:30 odbędzie się ceremonia startu. W Rzeszowie rajdówki pojawią się dopiero w sobotę 8 sierpnia, gdzie o 15:05 wystartują w kończącym rajd odcinku specjalnym Nowy Świat, a następnie wezmą udział w ceremonii mety na rzeszowskim rynku.

Pierwsza kobieta na liście zgłoszeń to pilotka Magdalena Lukas, która niestety nie będzie mogła wziąć udziału w tej rundzie RSMP – trzymamy kciuki za szybki powrót na prawy fotel!

Honda CB125F 2021 - maszyna o wielu obliczach. Dane techniczne

Numer 40 przypadł Balbinie Gryczyńskiej, która wystartuje za kierownicą Forda Fiesty, a jej pilotem jest Tadeusz Burkacki:

– Bardzo się cieszę, że rajd już za parę dni! Nie braliśmy udziału w Rajdzie Kaszub, także od ostatniego naszego startu w RSMP minęło zdecydowanie zbyt dużo czasu. Przed Rzeszowskim planujemy odbyć testy, na których mam nadzieję okaże się, że dłuższy oddech od jazdy potrafi czasem, pozytywnie wpłynąć na zawodnika (śmiech). Co do samej rundy, to będzie ona dla nas zupełnie nowa, jak wszystkie w tegorocznym kalendarzu. Słyszałam, że rajd jest trudny, ale postaram się z niego wyciągnąć jak najwięcej wiedzy rajdowej i trzymać się zasady – im trudniej, tym lepiej – mówi zawodniczka.

W tej samej klasie pojedzie druga zawodniczka za kierownicą Fiesty – Małgorzata Kosińska, którą zobaczymy z numerem 42. Ona na ten rajd przygotowała niespodziankę i na prawy fotel zaprosiła inną zawodniczkę – Martę Momot:

– Przerwę w kalendarzu Mistrzostw Polski wykorzystałam na krótki wypoczynek, a później intensywne treningi – mówi Małgorzata Kosińska. – Przed Rajdem Rzeszowskim dość dużo działo się w naszym zespole, zwłaszcza personalnie. Chciałam serdecznie podziękować Grześkowi Dachowskiemu za dotychczasową współpracę. Podczas naszych wspólnych startów przekazał mi wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystam w przyszłości. Wielkie dzięki za cierpliwość, bo wiem, że dzisiaj nie jestem najszybszym kierowcą, a mimo to Grzesiek wytrzymywał ze mną w aucie 🙂 Podczas podkarpackiej rundy po zawiłościach rajdowego rzemiosła pilotować mnie będzie Marta Momot, która w swoim sportowym CV ma starty w zawodach od trzeciej do pierwszej rajdowej ligii. Przed Rajdem Rzeszowskim szlifowałyśmy opis, odbyłyśmy testy i jesteśmy w dobrych humorach. Dla mnie ten start to dodatkowe wyzwanie: na nieznanych mi odcinkach będę musiała zrobić opis wykorzystując to wszystko, czego nauczyłam się w dotychczasowych startach. Mam nadzieję, że razem z Martą zdamy ten egzamin celująco i z każdym kilometrem będziemy podróżować coraz szybciej. Do zobaczenia w Rzeszowie! – podsumowuje Małgosia.

Toyota Aygo JBL Edition - we wnętrzu poczujesz się jak w sali koncertowej

Kolejna zawodniczka, Aleksandra Krawczyk będzie dyktować trasę swojemu mężowi Andrzejowi. Załogę zobaczymy w Renault Clio z numerem 60:

– Pomimo tego, że raz mieliśmy okazję ścigać się w Rajdzie Rzeszowskim w RPP w 2012, dla mnie jest to zupełnie nowe wyzwanie. Po pierwsze dlatego, że już minęło jednak trochę czasu, a poza tym odcinki specjalne różnią się od tych sprzed trzech lat. Oczywiście przygotowania do rajdu są na najwyższych obrotach – mówi zawodniczka.

Nowy Volkswagen Golf Variant jest dostępny z trzema silnikami do wyboru

Trzecią i najbardziej doświadczoną zawodniczką za kierownicą będzie Klaudia Temple. Zobaczymy ją w Hondzie Civic z numerem 66, a na wspierać ją będzie Kamil Wróbel:

– Ostatni start w Rzeszowie nie należał do najbardziej udanych, gdyż już na pierwszym oesie zakończyliśmy swoją jazdę. Rok temu nie było nam dane wystartować w tym rajdzie, więc tym bardziej nie możemy się doczekać startu. Oesy rajdu Rzeszowskiego są szybkie, wąskie i bardzo wymagające. Co oczywiście jest na plus tego rajdu, niemniej jednak są to oesy, które nie wybaczają błędów. Naszym założeniem jest utrzymać koncentrację i dobre tempo od startu do mety rajdu – mówi zawodniczka.

Z numerem 69 zobaczymy drugie, rajdowe małżeństwo Grzegorza i Wiolettę Bajda w Hondzie Civic:

– Od ostatniego startu w majowym Rajdzie Karkonoskim minęło sporo czasu, wydaje się jakby wieki… Tym bardziej na pierwszy weekend sierpnia czekamy z utęsknieniem! W Rzeszowskim startujemy w grupie HR4, która jest mocno obsadzona, bo startuje w niej, aż 7 załóg. To jeszcze bardziej podkręca bojowe nastawienie – na pewno będzie z kim rywalizować o jak najlepszy wynik. Jak zawsze trzymajcie mocno kciuki za metę i do zobaczenia na Rzeszowskim! Oczywiście dziękujemy tym, dzięki którym nasz kolejny start w RSMP jest możliwy – firmie Rolab i wszystkim którzy na przeróżne sposoby nam pomagają w realizacji rajdowych marzeń! – podsumowuje zawodniczka.

Nowy Volkswagen Golf Variant jest dostępny z trzema silnikami do wyboru

W Volkswagenie Polo GTI z numerem 70 zobaczymy Katarzynę Pytel-Majkowską, która będzie wspierać Macieja Rawskiego za kierownicą:

– W Rzeszowie jadę z Maćkiem, gdyż mój kierowca z przyczyn finansowych musiał zrezygnować z dalszego sezonu w RSMP. Z Maćkiem miałam już okazję współpracować, więc zostałam zaproszona na prawy fotel, a być może będzie to szansa na jeszcze dwa kolejne starty. A w ramach rozgrzewki przed Rajdem Rzeszowskim, razem z Klaudią Temple wystartowałyśmy w ostatni weekend w Mistrzostwach Słowacji – mówi zawodniczka.

Zapraszamy do gorącego dopingu na 24. Rajdzie Rzeszowskim. Po szczegóły tras i wyniki rajdu zapraszamy na jego oficjalną stronę: http://www.rajd.rzeszow.pl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze