She’z Racing – Shelina Moreda i tor Indy

Choć kobiety w rajdach samochodowych Indianapolis są już niczym nowym, pierwsza motocyklistka w wyścigach AMA XR1200, Shelina Moreda, przełamuje kolejną sportową barierę. Gratulujemy!

Dwuletnia kariera Sheliny Moredy w wyścigach jednośladów sprawia wrażenie typowego Amerykańskiego marzenia. Prędką sławę przyniósł jej wyścig z 26 sierpnia, gdzie zajęła całkiem niezłe, 20 miejsce jadąc z numerem 93.

 Shelina dumnie opowiada o swoich rajdowych korzeniach i wczesnych początkach z motoryzacją. Już w wieku 3 lat potrafiła jeździć na quadach i zaganiać krowy rodziców na ranczo. Mając 12 lat przesiadła się na motocykl i momentalnie zakochała się w jednośladach, a jej kariera stała się dla niej nieuchronnym przeznaczeniem.

 Jednak Shelina to nie tylko jedna dziewczyna w zdominowanym przez mężczyzn środowisku. Na swojej stronie She’z Racing Shelina opisuje, jak skupia wokół siebie grupę dziewczyn, które starają się przełamać męski punkt widzenia na torze, zaprzeczają stereotypom i angażują się w charytatywne imprezy. Dzięki motocyklistce kobiety stały się mocnym i charakterystycznym punktem imprez na torze Indianapolis. Miejmy nadzieję że tak już pozostanie.

 Shelina nie zamierza całkowicie ignorować swoich korzeni i wyścigi traktuje na równi ze swoim kowbojskim dziedzictwem. Chce kontynuować pracę rodziców i utrzymywać mleczną farmę. W końcu jest to może mniej ekscytujące, ale bardziej stabilne i bezpieczne zajęcie.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze