She’s Mercedes: znana fotografka Cristina Mittermeier podbija świat w Mercedesie EQC

Ochrona przyrody to jej powołanie, a aparat fotograficzny jest jej stałym towarzyszem: Cristina Mittermeier, poszukiwaczka przygód i fotografka przyrody, z pomocą swoich zdjęć stara się inicjować zmiany i inspirować ludzi do zmiany sposobu myślenia.

„She’s Mercedes” towarzyszyło jej w miejscu, które wybrała na swój dom – na wyspie Vancouver. Właśnie tam powstał film „Zmień swoje nastawienie”, w którym Cristina Mittermeier opowiada o ulubionych zakątkach i strefach relaksu na kanadyjskiej wyspie, podróżując po niej całkowicie elektrycznym Mercedesem EQC.

To miejsca, które należy chronić – i które dodatkowo wzmacniają zaangażowanie Cristiny w sprawy Matki Natury. Filmowy portret tej słynnej fotografki powstał z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, w ramach inicjatywy She’s Mercedes, i ma na celu zachęcenie widzów, aby iść własną drogą. I traktować nasze naturalne, ziemskie zasoby w bardziej zrównoważony sposób. Projekt zbiega się z rocznicą She’s Mercedes – we wrześniu 2020 r. inicjatywa będzie obchodzić swoje piąte urodziny. 

Fotografując piękno oceanów, Cristina chce przypomnieć ludziom, jak wrażliwy i delikatny jest ten złożony ekosystem. Jest przekonana, że ludzie mają siłę do zmian. Aby wprowadzić je w życie i zatrzymać zanieczyszczenie oceanów oraz spadek liczebności gatunków zwierząt, wszyscy muszą podążać jednak w tym samym kierunku.

Bohaterka filmu pasjonuje się czymś jeszcze: chce być pionierką dla wszystkich, którzy pragną podążać własną drogą – nawet jeśli wykracza to poza konwencjonalne standardy. Jej wysiłki w szczególności skupiają się na kobietach. Sama Cristina Mittermeier musiała walczyć, aby móc realizować swoje wizje stylu życia. Od ludzi ze swojego otoczenia słyszała szereg oczekiwań: że najpierw założy rodzinę, a następnie wybierze zawód odpowiadający ówczesnemu obrazowi kobiecości w społeczeństwie. Dziś uznawana za jedną z najbardziej wpływowych fotografek na świecie, Cristina postanowiła zignorować te oczekiwania. Zdobyła wyższe wykształceniei zanim założyła rodzinę, zaczęła podróżować. Jaka sama twierdzi, być może właśnie determinacja, by nie realizować ustalonego planu, uczyniła ją kobietą, którą jest dzisiaj. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze