Edyta Klim

Shayna Texter w filmie „Change of Pace”

Shayna Texter to pierwsza kobieta, która w 2011 roku wygrała zawody American Flat Track!

Shayna Texter pasję motocyklową „odziedziczyła”, ponieważ jej rodzina od pokoleń była związana z motocyklami, a jej ojciec i brat brali udział w wyścigach. Dlatego już jako 3-letnie dziecko szlifowała technikę jazdy motocyklem, a swoją karierę sportową rozpoczęła w 2008 roku.

Trzy lata później postawiła sobie warunek, że albo zacznie wygrywać albo odpuści sobie zawody sportowe. Postanowiła kontynuować, wbrew wszelkim przeciwnościom i wtedy zaczęła zwyciężać. Została pierwszą kobietą na najwyższym stopniu podium w wyścigach flat track w klasie GNC Pro Singles, a kolejne sukcesy zapewniły jej miejsce w fabrycznym zespole wyścigowym. Sezon 2017 i 2018 ta zawodniczka ukończyła na 3-cim miejscu podium, a jej marzeniem jest zdobycie mistrzostwa.

Obecnie Shayna jest w zespole Red Bull KTM Factory Flat Track, a w całych zawodach startują jedynie dwie kobiety. Dlatego właśnie ona, zawodniczka z największą ilością zwycięstw na koncie, stara się aktywnie promować tę dyscyplinę wśród kobiet.

Ojczyzną flat track’u jest Ameryka Północna, a dyscyplina ma już blisko 100 lat. Zawody polegają na bezpośredniej rywalizacji na okrągłym lub owalnym torze, gdzie motocykle skręcają tylko w lewo. Wykorzystywane motocykle to mocne maszyny, pozbawione przedniego hamulca i na szutrowych oponach. Cała frajda tego sportu polega na szybkiej jeździe motocyklem w bocznym uślizgu i w bezpośredniej rywalizacji.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze