Edyta Klim

Shabnam Akram i jej 10 powodów, dlaczego kobiety w Indiach wybierają motocykl

W Indiach jazda motocyklem nie jest już wyłącznie domeną mężczyzn, gdyż coraz częściej kobiety wybierają motocykl na swój środek transportu. Dlaczego się na to decydują? Czy są to powody inne, niż w Europie?

Na indyjskich drogach motocyklistki budzą mieszane uczucia w przechodniach – od fali entuzjazmu, niedowierzanie, po krytykę i nienawistne komentarze. Jednak na poziomie osobistym motocykl daje kobietom w Indiach poczucie wolności i równouprawnienia.

 I właśnie o pozytywne postrzeganie motocyklistek dba 50-letnia Shabnam Akram, założycielka kobiecego klubu The Bierni i właścicielka motocykla marki Royal Enfield. Na co dzień Akram jest matką dwójki dzieci i pracuje jako konsultantka komunikacji projektowej w New Delhi. Ona sama przesiadła się na motocykl, gdyż w zbiorowej komunikacji miejskiej często była nękana seksualnie, a nie było ją stać na samochód. Ta sytuacja odmieniła jej życie:

– Mój motocykl zmienił to, jak myślałam o sobie. Dał mi pewność siebie i zmienił moje spojrzenie na to, co mogę w życiu robić, kim jestem i jak niewielkie ma znaczenie to, co pomyślą sobie inni – wspomina Akram.

Shabnam Akram wypisała 10 powodów, dlaczego została motocyklistką:

1. Robię to, czego większość kobiet nie robi. I gdy one starają się zadowolić wszystkie osoby w swoim życiu, ja mogę pojechać gdzieś daleko…

2. Motocykl to powód do zakupów i poszerzenia swojej garderoby o skórzaną kurtkę, buty, spodnie, rękawice.

3. Mężczyźni wolą kobiety z ekscytującą pasją, a pewna siebie kobieta zawsze jest bardziej atrakcyjna.

4. Można omijać mężczyzn niebezpiecznych i obracać się w środowisku, które wspiera i wzajemnie sobie pomaga, zamiast dołować.

5. Można być najfajniejszą mamą w mieście, z której dzieci są dumne!

6. Dźwięk motocykla porusza każdą komórkę w moim organizmie.

7. Motocykl jest tańszy od samochodu, mniej pali i łatwiej znaleźć miejsce parkingowe.

8. Należy jeździć motocyklem, nawet jak ludzie mówią, że to nie jest kobiece zajęcie. Trzeba być inspiracją dla innych kobiet.

9. Mam nową rodzinę – motocyklistów, na których mogę liczyć, a także dużo eventów i wyjazdów, w których mogę brać udział.

10. I wreszcie – robie to z tych samych powodów co mężczyźni – jazda motocyklem jest po prostu NIESAMOWITA!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze