Serwis samochodu w ASO – dlaczego warto?

Musisz oddać samochód do naprawy lub poddać go przeglądowi? Z góry odrzucasz autoryzowane stacje obsługi, bo świadczone tam usługi kojarzą się z wyższą ceną? Zanim zdecydujesz się na niezależny warsztat, mimo wszystko rozważ ASO. Poznaj kilka argumentów, które przemawiają za taką opcją.

ASO to autoryzowane stacje obsługi pojazdów, które związane są z konkretną marką, np. autoryzowany serwis Hyundai w Warszawie. Ich działalność koncentruje się głównie na serwisowaniu pojazdów oraz dokonywaniu przeglądów okresowych. Jednak nie wszyscy kierowcy decydują się na świadczone przez ASO usługi – głównym powodem jest wyższy koszt w porównaniu z ceną usług świadczonych w niezależnych warsztatach. Czasami jednak warto ponieść większy wydatek, mając na uwadze poniższe zalety ASO Hyundai czy innych marek.

ASO specjalizują się w konkretnej marce

Chociaż dobrzy fachowcy z autoryzowanego serwisu są w stanie naprawić pojazdy wszystkich marek, specjalizują się przede wszystkim w autach konkretnego producenta. Daje to gwarancję nie tylko precyzyjnej diagnozy, ale i prawidłowej naprawy usterki. Przykładowo, autoryzowany serwis Hyundai dysponuje odpowiednim sprzętem, który jest dedykowany konkretnym modelom pojazdów. Może także korzystać z dodatkowych informacji na temat poszczególnych aut, co ułatwia diagnostykę i skraca czas naprawy.

ASO dba o wysoki standard obsługi

Wybierając np. autoryzowany serwis Hyundai w Warszawie, można liczyć na wysoki poziom świadczonych usług. Jako że ASO stanowią integralną część danej marki, producent nie może pozwolić sobie na niski standard obsługi. Dlatego wszystkie serwisy spełniają restrykcyjne normy, zaś pracownicy podlegają stałej kontroli. W efekcie można liczyć więc na bardzo dobrą jakość wykonywanych prac.

Pracownicy ASO są systematycznie szkoleni

Aby autoryzowany serwis Hyundai czy związany z inną marką spełniał restrykcyjne normy narzucane przez producenta, pracownicy zobowiązani są do cyklicznego poddawania się szkoleniom. Dzięki zdobywaniu wiedzy i kształtowaniu umiejętności, są w stanie szybko dokonać rozpoznania i poradzić sobie z nawet najtrudniejszą usterką.

W ASO można liczyć na montaż oryginalnych części

W autoryzowanych stacjach obsługi pojazdów płaci się przede wszystkim za wiedzę oraz umiejętności. Niemałe znaczenie ma również montaż oryginalnych części zamiennych. Są one znacznie droższe niż nieoryginalne zamienniki, z których korzysta większość niezależnych warsztatów.

Wyższa cena usług w ASO oznacza jednak większą gwarancję niezawodności wymienionych elementów. Są one dedykowane konkretnemu modelowi pojazdu. Charakteryzują się przy tym większą wytrzymałością oraz odpornością na zużycie.

Może i za naprawę w niezależnym serwisie zapłacisz mniej. Jednak istnieje ryzyko, że w przyszłości problem z pojazdem ponownie powróci – szczególnie w przypadku montażu nieoryginalnych części. Dlatego czasem lepiej zapłacić więcej jeden raz niż kilkakrotnie za tą samą usługę.

W ASO można liczyć na coś więcej niż tylko naprawę

Oddając pojazd np. do ASO Hyundai, możesz skorzystać z kompleksowej oferty. Usługi obejmują nie tylko serwis mechaniczny, ale również serwis blacharsko-lakierniczy. Ponadto w wielu miejscach wymienisz opony oraz bez problemu przechowasz ogumienie – aż do następnego sezonu.

Ciekawą opcją jest usługa „home to home” proponowana przez NordAuto – serwis Hyundai w Warszawie. W ramach programu można liczyć na bezpłatny odbiór / dostarczenie auta przed lub po naprawie gwarancyjnej / przeglądzie.

Pamiętaj, że dużo łatwiej sprzedać samochody regularnie serwisowane w ASO. Potencjalni klienci chcą mieć pewność, że wszelkie dokonywane naprawy były realizowane rzetelnie i profesjonalnie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze