Sebastian najszybszy

Od trzech lat DHL funduje nagrodę dla kierowcy Formuły 1, który uzyska największą liczbę najlepszych czasów okrążeń na poszczególnych torach w trakcie sezonu. W tym roku przypadła ona Sebastianowi Vettelowi.

Sebastian Vettel – drugi kierowca sezonu, zdobywca nagrody za najszybsze okrążenia
for. Red Bull

Oprócz wicemistrzostwa świata w klasyfikacji kierowców Formuły 1 Sebastian Vettel zdobył w tym sezonie nagrodę przyznawaną przez DHL za największą liczbę najszybszych okrążeń. Walka o to trofeum toczyła się do ostatniego wyścigu w Abu Dhabi. Bezpośrednim rywalem niemieckiego kierowcy był jego kolega z zespołu Red Bull – Mark Webber. Obydwaj zawodnicy po Grand Prix na Yas Marina mieli po 3 najszybsze okrążenia w sezonie i aby rozstrzygnąć konkurencję trzeba było wziąć pod uwagę liczbę drugich w kolejności najlepszych wyników.

Możnaby stwierdzić, że to Red Bull ma najszybszych kierowców w stajni F1, a nie Brawn GP, który zdobył Mistrzostwo Świata zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i klasyfikacji konstruktorów. Jak zwykle, wszystko okazuje sie względne…

Vettel jest drugim kierowcą, który w trakcie trzech lat trwania sponsorowanego przez DHL współzawodnictwa zdobył tę nagrodę.  W tym roku wyniki rozłożone są zresztą bardzo równomiernie pomiędzy 10 zawodników. W poprzednich latach, bezapelacyjnie zwycięzcą był Kimi Raikkonen, który w 2007 aż 10-krotnie odnotowywał najlepsze czasy, a w 2008 udało mu się to 6 razy.

Liczba najszybszych okrążeń w wyścigach:
Sebastian Vettel – 3
Mark Webber – 3
Rubens Barrichello – 2
Fernando Alonso – 2
Jenson Button – 2
Felipe Massa – 1
Jarno Trulli – 1
Timo Glock – 1
Nico Rosberg – 1
Adrian Sutil – 1

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze