Scott Redding otwiera akademię mini-moto

Najmłodszy w historii mistrz Grand Prix Wielkiej Brytanii pomoże dzieciom w rozwijaniu swojej pasji.

Zaledwie osiemnastoletni zawodnik miło wspomina swoje początki na mini-moto, czyli treningach na zminiaturyzowanych motocyklach. Uważa, że tylko dzięki odpowiedniemu przygotowaniu w młodym wieku mógł nabrać na tyle doświadczenia, by stać się obecnie jednym z najbardziej cenionych zawodowych motocyklistów świata.

Jego przeżycia z mini-moto zainspirowały go, by przekazywać swoją wiedzę i umiejętności młodszym od niego. Na 2012 rok zaplanował rozpoczęcie akademii mini-moto, dzięki której najmłodsi zyskają doświadczenie na torze, a rodzice zdobędą niezbędne porady na temat kierowania karierą przyszłych zawodników. Już 29 grudnia na torze Minimoto Racing w Hullavington odbędzie się dzień otwarty, gdzie każdy chętny będzie mógł zapoznać się bliżej z założeniami akademii.

Także w Polsce coraz więcej wagi przykłada się do nauki sportu w jak najmłodszym wieku i już teraz można oglądać nawet czteroletnie dzieci jeżdżące na małych jak rowerki dziecięce motocyklach. Miejmy nadzieję, że z czasem będzie powstawać coraz więcej takich szkół.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze