Scott Redding otwiera akademię mini-moto

07 grudnia 2011
Najmłodszy w historii mistrz Grand Prix Wielkiej Brytanii pomoże dzieciom w rozwijaniu swojej pasji.
Loading module...

Zaledwie osiemnastoletni zawodnik miło wspomina swoje początki na mini-moto, czyli treningach na zminiaturyzowanych motocyklach. Uważa, że tylko dzięki odpowiedniemu przygotowaniu w młodym wieku mógł nabrać na tyle doświadczenia, by stać się obecnie jednym z najbardziej cenionych zawodowych motocyklistów świata.

Jego przeżycia z mini-moto zainspirowały go, by przekazywać swoją wiedzę i umiejętności młodszym od niego. Na 2012 rok zaplanował rozpoczęcie akademii mini-moto, dzięki której najmłodsi zyskają doświadczenie na torze, a rodzice zdobędą niezbędne porady na temat kierowania karierą przyszłych zawodników. Już 29 grudnia na torze Minimoto Racing w Hullavington odbędzie się dzień otwarty, gdzie każdy chętny będzie mógł zapoznać się bliżej z założeniami akademii.

Także w Polsce coraz więcej wagi przykłada się do nauki sportu w jak najmłodszym wieku i już teraz można oglądać nawet czteroletnie dzieci jeżdżące na małych jak rowerki dziecięce motocyklach. Miejmy nadzieję, że z czasem będzie powstawać coraz więcej takich szkół.

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!