Karolina Chojnacka

Schumacher i Ferrari. Czy ponownie zobaczymy ten duet w F1?

Mick Schumacher, syn legendarnego, siedmiokrotnego mistrza świata Michaelam przyznał, że w przyszłości chciałby odnowić związek słynnego nazwiska i Ferrari.

Michael Schumacher, legenda Formuły 1, kojarzony jest przede wszystkim z Ferrari. Niemiecki kierowca z ekipą z Maranello zdobył pięć mistrzowskich tytułów latach 2000-2004, a barw włoskiej stajni bronił aż przez jedenaście sezonów.

Mick, syn Michaela, po wygranej w Formule 2, w sezonie 2021 rozpoczął swoją przygodę z Formułą 1 w  barwach ekipy Haasa i pozostanie w amerykańskim zespole na sezon 2022.

Mick Schumacher jest członkiem Ferrari Driver Academy i można przypuszczać, że na pewnym etapie swojej kariery dołączy do legendarnego zespołu. Pytany w podcaście In the Fast Lane czy odczuwa presję związaną z pójściem śladami swojego słynnego ojca, młody kierowca odpowiedział.

Nie nazwałbym tego presją. Myślę, że jest miło powiedzieć, iż należę do tej rodziny. Bycie częścią tej firmy jest wspaniałe.

Oczywiście, biorąc pod uwagę całą historię, ludzie łączą Ferrari z Schumacherem. To wyjątkowa kombinacja i mam nadzieję, że będzie można ją ożywić w przyszłości.

Mattia Binotto, szef ekipy Ferrari, przyznawał wielokrotnie, że włoska stajnia śledzi postępy młodego Schumachera. Sam kierowca stwierdził jednak, że nie dostał żadnych konkretów celów do spełnienia w pierwszych sezonach swojej obecności na szczeblu F1.

Oczywiście, wiem co mam zrobić, by się wykazać. Od zawsze pilnie mnie obserwują i pomagają na różne sposoby.

Jak myślicie, czy po sezonie 2022 zobaczymy Micka Schumachera w barwach Ferrari?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze