Savannah Rickli powraca do Pikes Peak International Hill Climb

Savannah Rickli zapowiedziała powrót na trasę legendarnego, najtrudniejszego wyścigu górskiego Pikes Peak International Hill Climb.

Savannah Rickli, najmłodsza w historii kierowca, której udało się przekroczyć linię mety słynnego wyścigu górskiego rozgrywanego na wzgórzu Pikes Peak z dumą poinformowała o jej zgłoszeniu do udziału w wydarzeniu, które ma odbyć się 26 czerwca 2011 roku. W ubiegłym roku mając 16 lat i 11 miesięcy ukończyła PPIHC i tym samym została laureatką prestiżowej nagrody „Rookie of the Year” przyznawaną przez organizatorów imprezy. Jej pilotką będzie Rebecca Greek – jedna z najbardziej szanowanych pilotów w Ameryce Północnej.

Od lewej: Rebecca Greek i Savannah Rickli.
fot. savannahrickli.com

Savannah pochodzi z Littleton w stanie Kolorado. Wyścigi rozpoczęła w wieku 11 lat od kartingu. Zawodniczka urodziła się w rodzinie pełnej zamiłowania do wyścigów, co spowodowało, że odkąd pamięta realizuje swoje marzenie zostania profesjonalną kierowcą wyścigowym. W ciągu 11 miesięcy od podpisania kontraktu z Grant Barclay i Mark Baer SCR Management jej osiągnięcia są dosłownie niesamowite. Oprócz wspomnianego wcześniej wyścigu na Pikes Peak International Hill Climb, który ukończyła na 3 miejscu w klasie Time Attack 2WD, Savannah wzięła również udział w pełnym sezonie wyścigów na lodzie. Ścigała się także w serii SCCA Rally Cross.W jej dosyć napiętym grafiku znalazła też czas na debiut Mini Cooper S na Denver Auto Show 2010 oraz przejechała tysiące kilometrów podczas treningów i wyścigów przygotowanym Mini Cooper S.

fot. savannahrickli.com

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze