Edyta Klim

Sana Iqbal jeździ motocyklem i rozpowszechnia wiedzę o walce z depresją

Sana Iqbal przejechała 38.000 km po Indiach i w tym czasie na licznych seminariach dzieliła się własnym doświadczeniem, związanym z chorobą jaka ją dotknęła.

Sana Iqbal z Hyderabad chorowała na silną depresję, pewnego dnia jako młoda matka wyjechała z domu na rowerze z planem, by zakończyć swoje życie. Teraz ma 28 lat – jest przepełnioną radością i spełnioną motocyklistką. Jej życie sięgnęło dna i rozpoczęło się od nowa.

W swoją największą podróż motocyklistka wyruszyła 23 listopada i wróciła właśnie do domu. Pokonała 38.000 km, a jej misja objęła 10 indyjskich stanów i 50 dużych miast.

Gdy Sana poradziła sobie z własnymi problemami – postanowiła pomóc społeczeństwu. Teraz prowadzi sesje poświęcone rozwiązywaniu problemów i relacjom z młodzieżą, szkoli także z umiejętności behawioralnych:

– Są dwie opcje: gdy ludzie tkwią w negatywnym stanie ducha i nic konstruktywnego nie robią albo gdy chcą skorygować swoje błędy – i właśnie do tego dążę w pracy z nimi. To była fantastyczna podróż, podczas której poznałam wielu uczynnych ludzi, którzy chcą zrobić coś dla społeczeństwa – mówi Sana.

A także dodaje, że mimo, iż miała zawsze nóż ze sobą to nigdy nie musiała go użyć, więc nieprawdą jest, że Indie są niebezpiecznym krajem dla samotnie podróżujących kobiet.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze