Samochody używane a piłkarze Mistrzostw Europy

Czy samochody i piłka nożna to tematy tylko zarezerwowane dla mężczyzn? Naszym zdaniem na pewno nie. Podczas turniejów piłkarskich barwy reprezentacji ozdabiają nie tylko stroje, ale też nasze auta.

Okazuje się, że popularny sport ma nawet więcej wspólnego z samochodami. Udowodnił to AutoScout24.pl, największa platforma sprzedaży nowych i używanych aut w Europie. Portal przedstawił na infografice zestawienie faktów i danych, które doskonale łączą ze sobą świat piłkarzy i motoryzacji.

AutoScout24.pl wziął pod lupę informacje, które są najczęściej brane pod uwagę przy wyborze używanego auta. Na infografice znajdziemy, więc porównanie m.in. ich największych przebiegów, chętnie wybieranych modeli, kolorów, dodatkowego wyposażenia takiego jak np.: system parkowania oraz cen.

Ciekawostką jest tutaj nawiązanie do reprezentacji narodowych, które brały udział w Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Piłkarze zostali ujęciu w zestawieniu według podobnych kategorii, co auta. Możemy zatem dowiedzieć się, które drużyny najczęściej brały udział w ME, którzy zawodnicy kosztują najwięcej i najczęściej trafiali do bramek podczas tegorocznych kwalifikacji. Nie zabrakło również danych o strojach, które najbardziej spodobały się kibicom.

Przebieg aut i „przebieg” piłkarzy
Analizę zaczynamy od przebiegu. Wśród aut sprzedawanych za pośrednictwem AutoScout24.pl, najwięcej przejechały Ford Focus, Mitsubishi Carisma i Volvo V40. Z kolei, najdłuższe dystanse na boisku pokonali zawodnicy reprezentacji Niemiec, Hiszpanii i Włoch. Drużyny te spotykamy niemal zawsze na największych piłkarskich turniejach.

Innym, istotnym kryterium wyboru jest system Assistance, który pomaga kierowcy w precyzyjnym parkowaniu. Pod tym względem wyróżnia się VW Golf, którego szukający auta wyposażonego w tą funkcję, wybierają najczęściej. Zaraz za nim uplasowały się Audi 4 i 3. Cieszyć może natomiast fakt, że w rankingu skuteczności i celności piłkarzy podczas kwalifikacji do Euro, w czołówce znalazła się Polska. Okazuje się, że strzeliliśmy aż 33 bramki, z czego 13 goli należy do kapitana drużyny – Roberta Lewandowskiego. W tym zestawieniu goni nas Anglia, a na trzecim miejscu znajdują się aż trzy drużyny: Belgii; Niemiec i Szwajcarii.

Najdroższe auta tańsze od piłkarzy
Jeśli chodzi o cenę, to w tej kategorii zdecydowanie przodują piłkarze. Zawodnicy reprezentacji Hiszpanii, Niemiec i Francji są drożsi od 23 000 aut zarejestrowanych w bazie AutoScout. Co ciekawe, najdroższe samochody pochodzą z tych samych krajów. Bowiem najwięcej trzeba zapłacić kolejno za pojazdy marek francuskich, niemieckich i hiszpańskich.

Wśród najczęściej wybieranych modeli znajduje się kombi, sedan i rzadziej wybierany kabriolet. W przypadku kolorów dominuje klasyka. Najchętniej kupowane są auta czarne, białe i szare. Inaczej za to rozkładają się gusta fanów piłki. Im najbardziej podobają się czerwone barwy strojów drużyny Albanii. Magazyn Welt podsumował za to, w których reprezentacjach grają najprzystojniejsi piłkarze. Pod tym względem wygrywają Hiszpanie, a za nimi są Niemcy i Włosi. Są to jednocześnie drużyny, które zagrały największą ilość meczy podczas turniejów ME.

Całą infografikę znajdziemy pod tym adresem: http://www.autoscout24.pl/samochod/em-special

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze