Samochodowe łóżka i pokoje – Hotel V8

Spaliście kiedyś z samochodzie? Pewnie tak. Ale w klasyku Mercedesa, Volkswagena albo w Cadillacu? Jest pewien taki hotel...

W pewnym niepozornym, niemieckim mieście Böblingen, leżącym około 15 kilometrów od Stuttgartu, fani czterech kółek mogą znaleźć niezwykłe miejsce. A konkretnie… hotel. Jego osobliwość i specyfika nie są związane bynajmniej z liczbą gwiazdek. Co innego świadczy o jego unikalności…

Po pierwsze: lokalizacja
Hotel V8, bo tak się właśnie nazywa, położony jest na terenie ekskluzywnego muzeum motoryzacji Meilenwerk, mieszczącego się na miejscu najstarszego lotniska w obrębie regionu Badenia – Wirtembergia. Założycielami obiektu są Simeon Schad i jego żona Karen. Muzeum Meilenwerk dysponuje powierzchnią ponad 20 000 m² i można w nim zobaczyć klasyczne pojazdy, nowe modele samochodów i rzadkie okazy dawnej motoryzacji.

Ponadto, w budynku starego lotniska, znajdują się rozmaite sklepy, butiki, bary i restauracje oraz sale widowiskowe.

Samochodowe łóżka i pokoje – Hotel V8
fot. Hotel V8

Po drugie: wygląd i wyposażenie hotelu
Pokoje w hotelu V8, a jest ich 34, można podzielić na dwa typy. Pierwszy to model nowoczesny, modernistyczny, czyli niekonwencjonalne kształty, kolory i… szczypta ekstrawagancji.

Drugi wariant, bardziej nas interesujący, charakteryzuje się wystrojem opartym na motywach motoryzacyjnych. Goście mogą zdecydować się na jeden z dziesięciu apartamentów „tematycznych”.

Cały hotel V8 jest motoryzacyjny. Architektura i design już na pierwszy rzut oka kojarzą się z samochodami. Miłośnicy aut w stylu retro / vintage znajdą w wystroju coś dla siebie, podobnie jak fani szybkich, sportowych bolidów. Wszystko jest dopieszczone do najdrobniejszego szczegółu. Niektórzy opisują to miejsce jako wytwór prawdziwej sztuki.

Zainteresowani natrafią tu na pokoje „w klimacie”: wyścigów, tuningu, klasycznych aut, motoryzacji w filmach i tak dalej. Wszystko w luksusowym wydaniu.

Samochodowe łóżka i pokoje – Hotel V8
fot. Hotel V8

Jeśli więc marzy Wam się sen nie „o” a „w” w Mercedesie, Cadillacu lub Volkswagenie (w formie wygodnego łóżka) – to trafiliście na idealną propozycję. Dla tych najbogatszych i wymagających również znajdzie się coś specjalnego– ekskluzywny apartament o powierzchni 120 m², umieszczony w wieży (!), gwarantujący, że całość Meilenwerku będzie dosłownie „leżeć” u stóp zamieszkałych w nim gości. Także z parkingiem nie ma tu problemu – ponad 300 miejsc dostępnych jest bezpłatnie dla gości hotelowych. Nie należy się również martwić o wi-fi i inne udogodnienia: bezpłatne czasopisma, szlafroki, tv, itp. Moim faworytem jest możliwość wybierania z „menu poduszek”!

Hotel słynie dodatkowo z fantastycznego menu. I uwaga, można tam urządzać imprezy wszelkiej maści: wesela, konferencje etc. Za odpowiednią opłatą oczywiście. Pobyt można urozmaicić sobie jedną ze stałych atrakcji. Na przykład wycieczką: Automobile Museum Tour, w ramach której zwiedza się Muzeum Meilenwerk, Muzeum Mercedesa Benz i Muzeum Porsche.

Dla tych mniej spragnionych wycieczek hotel ma alternatywę bez ruszania się z miejsca – Body Tuning (czyli sauna, SPA i solarium).

Ważna informacja dla palaczy – papierosy są surowo wzbronione na terenie hotelu!

To prawdziwe niebo dla fanów aut! W każdym wieku. I ciekawostka – do hotelu na nocleg wpadają nawet ludzie mieszkający na co dzień w najbliższej okolicy. A to o czymś świadczy!

Cena noclegu – od 135 euro (562 złote)

Absolutnie polecamy! http://www.v8hotel.de/Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze