Samochód i skuter w pakiecie – Geely McCar

Auto i jednoślad - "dwa w jednym" - to genialne rozwiązanie dla mieszkańców miast, którzy na co dzień muszą się borykać z problemem zakorkowanych ulic. Chiński producent samochodów Geely, przedstawił koncept pojazdu, który jest jednocześnie garażem dla skutera!

Samochód i skuter w jednym pojeździe? Idealne połączenie.
fot. Geely

Prototyp idealnego auta dla mieszkańców zatłoczonych metropolii zaprezentował chiński producent Geely na targach motoryzacyjnych w Szanghaju. Projekt pojazdu zakłada, że jest w  nim miejsce na np. jednoślad. Dzięki temu, jeśli kierujący odczuje potrzebę, może zostawić samochód zaparkowany na obrzeżach centrum, a dalej wygodnie dostać się skuterem.

Mogło by się zdawać, że tego typu samochód będzie wielkich rozmiarów, a tutaj kolejne zaskoczenie. W istocie, jest to ultrakompaktowy, dwudrzwiowy, czteromiejscowy samochodzik z ukrytym wewnątrz  trzykołowym skuterem elektrycznym. Auto występuje w dwóch wersjach: z silnikiem elektrycznym i napędem hybrydowym. Podczas kiedy skuter umieszczony jest w aucie, następuje proces ładowania jego baterii. Auto może osiągać maksymalną prędkością 84 km/h, a jego zasięg po 6-godzinnym ładowaniu jest szacowany na 150 kilometrów. Z kolei skuter, jak zapewnia producent, jedzie z prędkością do 30 km/h, a na pełnej baterii może pokonać dystans 30 kilometrów. Pomyślano również o wersji auta, w której skuter zastąpiony jest przez standardowy, składany wózek inwalidzki – dobre rozwiązanie do przewożenia niepełnosprawnych.

fot. Geely

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze