Salon w Detroit 2013 – przewodnik po premierach
Jakich premier możemy spodziewać się na styczniowym salonie samochodowym w Detroit? Proponujemy szybki podręczny przegląd nowości czołowych marek.
Salon samochodowy w Detroit to pierwsze w tym roku tak ważne wydarzenie w branży motoryzacyjnej. Otworzy podwoje dla mediów już 14 stycznia, 19 stycznia zaś – dla publiczności.
Jedną z chyba najbardziej oczekiwanych jest premiera siódmej generacji Corvette C7. Koncern GM zapowiada także inną premierę: seryjną wersję prototypu Cadillaca Converj, niewielkiego coupe, które ujrzało światło dzienne cztery lata temu. Nowy model nosi nazwę ELR.
| Corvette C7 |
![]() |
|
fot. GM
|
| Cadillac ELR |
![]() |
|
fot. GM
|
BMW zaprezentuje w Detroit nowe coupe serii 4, dłuższą o 29 mm, szerszą o 44 i niższa o 16 mm w porównaniu do obecnego modelu serii 3, na którym bazuje.
| BMW coupe seria 4 |
![]() |
|
fot. BMW
|
Mercedes zapowiedział model CLA, który nie będzie aż taką niespodzianką, ponieważ sporo zdjęć przedwcześnie wyciekło do sieci. W Detroit pojawi się również gruntownie odnowiony Mercedes klasy E.
| Mercedes CLA |
![]() |
|
fot. Mercedes
|
Również Japończycy mają co nieco do powiedzenia: przede wszystkim Lexus z trzecią generacją sedana IS i Infiniti z Q50, które zastąpi serię G.
| Lexus IS |
![]() |
| fot. Lexus |
| Infiniti Q50 |
![]() |
|
fot. Infiniti
|
Z pewnością zainteresowanie wzbudzi również obecność najnowszego Maserati Quattroporte.
Pośród innych debiutów zobaczymy też m.in. Bentleya Continental GTC Speed, limitowaną edycję BMW serii 1, BMW M6 Gran Coupe, BMW Z4 F/L, Chevroleta Silverado, Volvo S80 F/L i Mini Pacemana JCW.
Najnowsze
-
Renault 5 o włos od wygranej! Jak Fiat Panda odniósł zwycięstwo w najważniejszym polskim konkursie Car of the Year?
Mokry Tor Modlin, sześć finałowych modeli i jedna zwycięska tytułowa statuetka. Zdradzamy kulisy decyzji jury, emocje podczas jazd testowych i powody, dla których to właśnie Panda okazała się bezkonkurencyjna. -
Brak miejsca na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym. Czy trzeba wymieniać go na nowy?
-
Prosty sposób na szybsze rozgrzanie kabiny samochodu. Trzeba wcisnąć jeden przycisk
-
Za co można dostać mandat na 30 tys. zł? Najwyższe kary, jakie można dostać w Polsce
-
Uważaj na znak D-13 – to podpucha, na którą łapie się wielu kierowców.






Zostaw komentarz: