Edyta Klim

Sally Robinson – pierwsza kobieta w historii z uprawnieniami do jazdy motocyklem

W 1900 roku Anne French została pierwszą kobietą z uprawnieniami do jazdy samochodem. Jednak musiało minąć kolejne 37 lat, żeby władze dopuściły kobietę do egzaminu motocyklowego.

Pierwszą kobietą, która uparcie walczyła o swoje prawo do odbycia motocyklowego egzaminu była Sally Robinson, znana również jako Sally Halterman. Oprócz pokonywania oporu lokalnych władz, Sally pokonywała również własne słabości, wynikające z niskiego wzrostu i jedynie 40 kg wagi.

Nie było jej łatwo uzyskać motocyklową licencję. Najpierw odrzucano jej wniosek z powodu zbyt małej wagi, a później z powodu zbyt młodego wieku, choć miała lat 27 i 10-letnie doświadczenie w jeździe motocyklem. By przystąpić do egzaminu musiała ostatecznie zatrudnić prawnika. Gdy już wreszcie udało się uzgodnić jego termin, okazało się, że ma jechać z egzaminującym ją policjantem w wózku bocznym!

Do egzaminu doszło i Sally poradziła sobie ze wszystkim. Policjant stwierdził, że dobrze prowadzi motocykl, jednak nie widział, jak używa „kopki” i dlatego musi ją oblać. To było dla Sally zbyt wiele! Krzyknęła w jego stronę taką wiązankę przekleństw, że potem było jej wstyd. I o dziwo… egzaminator zmienił swoją decyzję i przyznał jej uprawnienia.

Tym samym Sally Robinson zapisała się na kartach historii jako pierwsza „legalna motocyklistka”.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze