Sabine Schmitz na Scirocco R-Cup

Sabine Schmitz - jedyna kobieta, która dotychczas wygrała 24-godzinny wyścig na Nürburgring pojawi się w ten weekned podczas rozgrywek pucharu Scirocco R. Oprócz stałej grupy kierowców, na starcie zobaczymy także legendy sportu motorowego, swoje umiejętności zaprezentuje m.in. Hans-Joachim Stuck i Uwe Alzen.

Sabine Schmitz na „swoim” torze Nürburgring.
fot. materiały prasowe

Po raz pierwszy w tegorocznym sezonie pucharu Scirocco R rozegrane zostaną dwa wyścigi w jeden weekend, będzie to czwarta i piąta eliminacja. Oprócz regularnie startujących w pucharze kierowców, w obu wyścigach na Nürburgring wystąpi pięć legend sportów motorowych. Sabine Schmitz, Uwe Alzen, Altfrid Heger, Olaf Manthey i Hans-Joachim Stuck odnieśli łącznie jedenaście zwycięstw w 24-godzinnych wyścigach na Północnej Pętli.

Sabine Schmitz jest pierwszą kobietą w klasyfikacji legend w Volkswagen Scirocco R-Cup, jest także jedyną kobietą, która dotychczas wygrała 24-godzinny wyścig na Nürburgring, wyczyn ten udał jej się dwa razy – w 1996 i 1997 roku (więcej o Sabine już wkrótce). Uwe Alzen i Olaf Manthey odnosili sukcesy w tym długodystansowym klasyku w ostatnich latach. Były kierowca DTM Alzen wygrał w maju aktualną edycję 24-godzinnego wyścigu. W 2005 roku w legendarnym Porsche Turbo ustanowił rekord Pętli Północnej czasem 8.09,499 minuty. Olaf Manthey odniósł 28 zwycięstw na Nürburgring. Altfrid Heger na słynnej Północnej Pętli po raz pierwszy wystartował w 1980 roku w Golfie GTI. Heger wygrał wyścig 24-godzinny w 1990 roku. Hans-Joachim Stuck zajął w 1970 roku pierwsze miejsce w premierze legendarnego, całodobowego wyścigu, a w 1998 ten były kierowca Formuły 1 odniósł jedyne dotychczas zwycięstwo w samochodzie z silnikiem wysokoprężnym. W 2004 roku Stuck świętował swoje trzecie zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu.

Ciekawe, czy Sabine – tradycyjnie już – tym razem objedzie chłopaków z Scirocco R-Cup? 😉
fot. Volkswagen

Jedną z atrakcji pucharu będzie wielki finał wyborów modelek, organizowany przez Volkswagena i magazyn „in” piszący o gwiazdach, stylu i modzie. Podczas imprezy odbywającej się w sobotę po wyścigu, wybrana zostanie najładniejsza modelka. Dziesięć finalistek, które zostały wybrane w drodze głosowania internautów, zaprezentuje się przed jury. Nagrodą dla zwyciężczyni jest ekskluzywna sesja zdjęciowa i Scirocco oddane przez Volkswagena do dyspozycji na pół roku. Ponadto na najlepsze modelki czekają kontrakty reklamowe z partnerami Pucharu. 

Relacje z wyścigów będzie można zobaczyć w „TVP Sport”:
Pierwszy wyścig: 09.08. godz. 22.30, 10.08 godz. 16.25, 13.08 godz. 19.30.
Drugi wyścig: 10.08. godz. 22.30, 11.08, godz. 16.25, 14.08 o godz. 19.30.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Sabine nie jest jedyną kobietą, która wygrała 24h na Ringu. Wygrała dwa razy, w 97 i 98 kiedy jeszcze zajmowała się wyścigami, natomiast w 2008 przegrała z Claudią Hürtgen, która starując z pole position wygrała wszystko.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Sabine nie jest jedyną kobietą, która wygrała 24h na Ringu. Wygrała dwa razy, w 97 i 98 kiedy jeszcze zajmowała się wyścigami, natomiast w 2008 przegrała z Claudią Hürtgen, która starując z pole position wygrała wszystko.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze