Edyta Klim

„Rydwany Szatana” zrobią najazd na Polskę!

Unimoto to bardzo widowiskowa dyscyplina sportu pochodząca z USA, której popularność nieśmiało wzrasta w naszym kraju. W lipcu będziemy gościć Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie.

Idea wyścigów Unimoto Drag Racing sięga lat 80-tych, gdy wymyślił ją w Stanach Zjednoczonych William Nassau. W roku 1994 Unimoto dotarło do Europy, a pierwsze wyścigi odbyły się w Szwajcarii i tam też w 2002 roku po raz pierwszy rozegrano Mistrzostwa Świata.

W naszym kraju Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski odbyły się po raz pierwszy w 2014 roku. A w tym roku będziemy gościć Mistrzostwa Świata Unimoto Drag Racing:

Według zasad Unimoto zawodnik ma do przejechania tor o długości 30,49 metra na gruncie naturalnym (pole, łąka). By przejazd był zaliczony – kierowca musi cały czas znajdować się na pojeździe, a płozy muszą na starcie opierać się na ziemi. Jednak już podczas jazdy, żadna część pojazdu poza kołem, nie może dotknąć ziemi!

Z zawodach może wystartować każdy, kto dysponuje pojazdem spełniającym wymogi zawodów. Silnik pojazdu unimoto musi być seryjny (może być też elektryczny) i mieć co najmniej 5 lat. Pełna dowolność panuje, co do konstrukcji i materiału z jakiego będzie jedyne koło pojazdu (zachować należy jedynie normę w wymiarach konstrukcji). Wygrywa kierowca, który spełni te warunki i trasę pokona najszybciej. Podejmiecie wyzwanie?

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Witam ja mam takie pytanie ostatnio złapała mnie policja pod moim własnym domem jechałem samochodem byłem trzeżwy nie mam prawa jazdy i rok temu złapali mnie skuterem nieoznakowani wypiłem trzy piwa dostałem zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 12miesięcy zakaz mi wychodzi 02.04.2016 policja mi nie kazała jeżdzić do tego czasu jak myślicie bardzo będę miał przejebane może ktoś był w podobnej sytuacji

Anonymous - 5 marca 2021

Tak

Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze