Edyta Wrucha

„Rydwany Szatana” zrobią najazd na Polskę!

Unimoto to bardzo widowiskowa dyscyplina sportu pochodząca z USA, której popularność nieśmiało wzrasta w naszym kraju. W lipcu będziemy gościć Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie.

Idea wyścigów Unimoto Drag Racing sięga lat 80-tych, gdy wymyślił ją w Stanach Zjednoczonych William Nassau. W roku 1994 Unimoto dotarło do Europy, a pierwsze wyścigi odbyły się w Szwajcarii i tam też w 2002 roku po raz pierwszy rozegrano Mistrzostwa Świata.

W naszym kraju Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski odbyły się po raz pierwszy w 2014 roku. A w tym roku będziemy gościć Mistrzostwa Świata Unimoto Drag Racing:

Według zasad Unimoto zawodnik ma do przejechania tor o długości 30,49 metra na gruncie naturalnym (pole, łąka). By przejazd był zaliczony – kierowca musi cały czas znajdować się na pojeździe, a płozy muszą na starcie opierać się na ziemi. Jednak już podczas jazdy, żadna część pojazdu poza kołem, nie może dotknąć ziemi!

Z zawodach może wystartować każdy, kto dysponuje pojazdem spełniającym wymogi zawodów. Silnik pojazdu unimoto musi być seryjny (może być też elektryczny) i mieć co najmniej 5 lat. Pełna dowolność panuje, co do konstrukcji i materiału z jakiego będzie jedyne koło pojazdu (zachować należy jedynie normę w wymiarach konstrukcji). Wygrywa kierowca, który spełni te warunki i trasę pokona najszybciej. Podejmiecie wyzwanie?

Najnowsze

Piekielny trójkołowiec z turbo od Can-Am

Can-Am Spyder to bardzo nietypowy pojazd. Nie jest quadem, nie jest też typowym motocyklem. Wszystko przez to, że posiada trzy koła, a do tego teraz bardzo mocny.

Firma Can-Am postanowiła wprowadzić na rynek ekstremalną wersję modelu Spyder F3 Turbo. Od zwykłej wersji różni się przede wszystkim wyglądem zewnętrznym. Specjalna edycja została pomalowana w kolorach nawiązujących do teamu NASCAR, a z przodu pojawił się większy grill oraz Splittem poprawiający aerodynamikę.

Za zasilanie odpowiada trzycylindrowy silnik Rotax o pojemności 1,33 litra. Jest on dodatkowo wspomagany przez turbosprężarkę. Dzięki takiemu obrotowi spraw maszyna rozwija moc 150 KM. To wystarczy by rozpędził się do setki w czasie poniżej 4,5 sekundy. Trójkołowiec jest w stanie przejechać ćwierć mili w 12,3 sekundy.

Klienci, którzy zdecydują się na tą nietypową maszynę będą mogli doposażyć go w wyczynowe zawieszenie firmy Fox oraz pakiet opon typu slick. W nowej maszynie pojawił się tryb Sport Mode, który pozwala na robienie poślizgów niczym w napędzanych na cztery koła samochodach sportowych.

 

Najnowsze

Uwaga na koty pod maską!

Bardzo często, a w szczególności zimą, zwierzęta lubią się dogrzewać zasypiając na ciepłym silniku samochodu. Dlatego warto mieć to na uwadze zanim uruchomimy auto.

Nissan przeprowadził w Japonii kampanię uświadamiającą, że podczas zimowej aury pod maską naszego samochodu może się skrywać futrzasty przyjaciel. Akcja „Knock Knock Cats” ma zachęcić ludzi to pukania w maskę lub nadkole, celem obudzenia śpiącego zwierzaka i zachęcenia go do opuszczenia podwozia samochodu. 

Popieramy taką akcje. Władze Nissana powinny rozważyć rozszerzenie jej chociażby w Europie, gdzie klimat jest bardziej surowy i częściej dochodzi do tego, że zwierzęta chowają się pod maską auta. Kierowcy bardzo często zapominają o tym i czasami dochodzi do drastycznych wydarzeń.

Najnowsze

BMW 8 powróci do życia?

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów kultowej "ósemki". Bawarski koncern bardzo poważnie rozważa wprowadzenie nowego, flagowego modelu do swojej gamy. I to jeszcze przed końcem obecnej dekady.

Jak donoszą osoby z koncernu BMW, w centrum badań i rozwoju trwają prace nad nowym wcieleniem Serii 8. Na razie rozstrzyga się kwestia ile par drzwi będzie miał nowy model. Protoplasta był dwudrzwiowym coupe, ale niewykluczone, że nowe wcielenie będzie wyposażone w dwie pary drzwi. Bawarczycy dają sobie jeszcze na podjęcie decyzji w tej kwestii dwa lata.

Początkowe założenia mówiły o stworzeniu konkurencji dla Mercedesa S Coupe. Podobnie jak konkurent, nowy model byłby później oferowany jako wersja Cabrio. W przypadku czterodrzwiowego wariantu, BMW 8 byłoby traktowane jako większa i bardziej luksusowa odmiana Serii 6 Gran Coupe. 

Nowa „ósemka” powstanie na płycie podłogowej CLAR, którą wykorzystano przy budowie aktualnej generacji „siódemki”. Zaufane źródła mówią, że auto będzie produkowane w Dingolfing. Podobno fabryka przygotowuje się na uruchomienie produkcji do 2020 roku. To mogłaby być realna premiera tego modelu.

Pierwsze informacje o tym, że BMW Serii 8 mogłoby się ponownie pojawić na rynku, zostały ogłoszone w 2013 roku. Wtedy podczas konkursu elegancji zaprezentowano koncept Gran Lusso Coupe zaprojektowany przez studio Pininfarina. Jednak należy się spodziewać, że wersja produkcyjna nie będzie miała nic wspólnego z autem pokazywanym na zdjęciach.

Najnowsze

Edyta Wrucha

Tiffany Coates – uzależniona od podróżowania motocyklem (video)

Tiffany Coates wiele lat temu zaczęła swoją pierwszą podróż po świecie na motocyklu i ona praktycznie nigdy się nie skończyła. Zobaczcie na filmie tą niesamowitą kobietę!

Tiffany Coates postanowiła w 1997 roku pojechać z koleżanką, motocyklami do Indii i zupełnie od zera rozpoczęła przygotowania (łącznie z nauką jazdy). Plan się powiódł, a ich wspólna podróż ciągle się pozszerzała o kolejne miejsca (min. Afrykę i Australię) i ostatecznie trwała 2,5 roku!

Od tej pory Tiffany przejechała ponad 340.000 kilometrów po całym świecie. Większość na motocyklu BMW R80GS o imieniu 'Thelma” (1992):

https://www.youtube.com/watch?v=SCaCl-G3RFg

Tiffany wzięła udział w filmie dokumentalnym „Ladies on the Loose” o motocyklistkach, a obecnie jest przewodnikiem motocyklowych wycieczek:

Oficjalna strona podróżniczki: http://tiffanystravels.co.uk

Najnowsze