Rusza sezon rajdowy w Polsce – Rajd Arłamów 2014

Przed nami rajdowa inauguracja sezonu 2014 – Rajd Arłamów. Na liście zgłoszeń widnieje tylko jedna zawodniczka w roli pilota, a cały rajd zgromadzi tylko 45 załóg, mimo podwójnej rywalizacji - RSMP i RPP.

W terminie 6-8 marca 2014 na wschodzie Podkarpacia odbędzie się 1. Rajd Arłamów, który wliczany zarówno do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, jak i do Rajdowego Pucharu Polski. Rozpoczęcie sezonu miało być zimowe, jednak pogoda nie dopisała. I nie tylko pogoda, bo listy zgłoszeń pierwszego rajdu sezonu 2014 są bardzo ubogie.

Ten rajd to zupełnie nowa impreza w kalendarzu rajdowym, a organizowany jest przez Automobilklub Rzeszowski przy wsparciu innych klubów z okręgu, lokalnych władz samorządowych i nowopowstałego Centrum Hotelowego Arłamów.

Zawodniczy mistrzostw Polski rozpoczną rajd uroczystym otwarciem pod Hotelem Arłamów o godz. 19.00 w czwartek. Jednak prawdziwa, dwudniowa rywalizacja – rozpocznie się dla nich od godz. 8.00 dnia następnego.

Zawodnicy Rajdowego Pucharu Polski mają mniej odcinków do pokonania, jednak też rozdzielono je na dwa dni rywalizacji. Wieczorem w piątek przejadą dwa z nich, a kolejne 7 – od rana w sobotę. Załogi zaczną wjeżdżać na metę pod hotelem od 16.45 w sobotę.

Katarzyna Wojtiuk
fot. Karolina Marcinkiewicz

Lista zgłoszeń do RSMP obejmuje 22 załogi w topowych rajdówkach i 2 w historycznych. Rajdowy Puchar Polski tym razem nie zdołał odratować frekwencji, bo tu zgłosiło się tylko 21 załóg.

Obrazuje to doskonale sytuację rajdów w naszym kraju – mistrzostwa Polski to bardzo wysoka poprzeczka finansowa dla zawodników – do tego stopnia, że niektórzy rezygnują z nich dla niższego cyklu RPP. Koszty są wtedy mniejsze, rajdówka nie musi być najnowsza, mniej dni poświęca się na rywalizację i można liczyć na większą ilość konkurentów w klasie.

Podczas Rajdu Arłamów warto poczekać do ostatniej załogi na trasie i Renault Clio z numerem 122, bo właśnie w nim zobaczymy jedyną zawodniczkę – Katarzynę Wojtiuk:

– Sezon rajdowy rozpoczynam pierwszą rundą RPP wraz z Tomkiem Curyło z którym wystartowałam w zeszłorocznej Barbórce Cieszyńskiej. Nasze Clio po wizycie w „spa” otrzymało nowe zawieszenie – także wyeliminowaliśmy problem, który wyeliminował nas z rywalizacji poprzednim razem (śmiech). Debiutujący w tym roku zimowy Rajd Arłamów niestety nie przyciągnął zbyt wielu zawodników, więc w klasie historycznej jedziemy sami. Daje to szansę na spokojne „wjeżdżenie się” i liczę na kolejne kilometry cennego doświadczenia. Trzymajcie kciuki! – mówi zawodniczka.

Po weekendzie zapraszamy na podsumowanie rajdu, a bieżące informacje o nim znajdziecie na oficjalnej stronie: www.rajdarlamow.pl .

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze