Rusza konkurs artystyczny Dunlop Art Car 2013

Dunlop ogłasza konkurs artystyczny na projekt pojazdu, który weźmie udział w tegorocznym 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Samochód sponsorowany przez Dunlopa po raz piąty będzie pomalowany według projektu wyłonionego w konkursie.

W 2012 roku zwycięzcą konkursu był Litwin Egidijus Gužauskas i jego projekt „Speed Rhythm”. Efekt obejrzało ponad 200 tysięcy widzów na torze i miliony przed telewizorami na całym świecie.

W tym roku fani motoryzacji i wyścigów, a także studenci wszystkich form wzornictwa: artystycznego, przemysłowego, odzieżowego i architektonicznego, ponownie zostali zaproszeni do zaprojektowania wyglądu zewnętrznego pojazdu, który wystartuje w legendarnym wyścigu. Konkurs jest otwarty dla amatorów
i profesjonalistów.

Model sponsorowanego przez Dunlopa samochodu oraz nazwa zespołu zostaną ogłoszone do końca stycznia.

Speed Rhytm – zwycięski projekt z ubiegłego roku
fot. Dunlop

Konkurs jest otwarty dla uczestników z dwunastu krajów Europy. Uczestnik musi mieć ukończone 16 lat. Pomysły można zgłaszać przez stronę internetową http://artcar.dunlop.eu, która umożliwia łatwe umieszczanie projektów: uczestnicy nakładają proponowane wzory na model pojazdu.

Jury będzie zwracać uwagę na twórcze i pełne wyobraźni wykorzystanie samochodowego “płótna”. Ale nie tylko – Dunlop zachęca również początkujących krytyków sztuki do oceny zgłoszeń konkursowych na stronie http://artcar.dunlop.eu. Rejestracja nie jest wymagana – wystarczy kliknąć Facebookowe „Lubię to” obok wybranego wzoru. Dwa najczęściej „lubiane” projekty wraz z dwoma wybranymi przez jury z każdego kraju otrzymają nagrody i znajdą się w europejskim finale. Najpopularniejszy projekt automatycznie otrzyma miejsce w finałowej czwórce.

Spośród 48 finalistów zostanie wyłonionych czterech międzynarodowych zwycięzców. Jeden z nich to najpopularniejszy projekt, trzech pozostałych wyłoni europejskie jury.

Pierwszą nagrodą w konkursie będzie prezentacja samochodu podczas testu na torze Le Mans 9 czerwca. Zwycięzca zostanie również zaproszony na oficjalną kolację, weźmie udział w testowej jeździe na torze Le Mans, otrzyma dwa bilety na wyścig na Le Mans oraz 1000 euro. Trzej pozostali zwycięzcy otrzymają reprodukcję swoich projektów na płótnie, podpisaną przez kierowców zespołu.

Najnowsze

Top Gear powraca na polskie ekrany

Top Gear  wraca na antenę BBC Knowledge z nową, 19. już serią. Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany w czwartek 7 lutego o 22:00, zaledwie dziesięć dni po emisji w Wielkiej Brytanii.

Wielbiciele samochodów i adrenaliny – Jeremy Clarkson, James May i Richard Hammond – po raz kolejny rzucą się w wir niesamowitych przygód, kaskaderskich wyzwań i ekscytujących wypraw. Towarzyszyć im będzie milczący, ale wyjątkowo skuteczny kierowca wyścigowy Stig.

fot. BBC

W nowej serii zobaczymy kolejne gwiazdy – między innymi Damiana Lewisa, zdobywcę nagród Emmy i Złotego Globu, znanego z serialu Homeland. Aktor jako pierwszy zasiądzie za kierownicą „samochodu w rozsądnej cenie”. Clarkson, Hammond i May zabiorą też Astona Martina Vanquisha, SRT Vipera oraz Lexusa LFA w wielką trasę po Ameryce. Odwiedzą Las Vegas i Los Angeles, będą się ścigać z samolotami myśliwskimi, a następnie rozpoczną wyścig, którego celem będzie granica Meksyku. Nasi ulubieńcy stworzą też samochód dla seniorów i wezmą pod lupę nową Kię Cee’d.

W tej serii dowiemy się również, czy na mecz piłkarski we Włoszech szybciej dotrzemy Shelby Mustangiem GT500, czy… pociągiem.

fot. BBC

Jeremy skonstruuje też najmniejszy samochód świata i przetestuje go na ulicach Londynu. James przekona się, czy Bentley Continental GT Speed sprawdza się jako samochód wyścigowy, zaś Richard usiądzie za kierownicą niesamowitego superwozu o mocy 720 KM – Pagani Huayry.

W odcinku specjalnym prezenterzy wybiorą się do serca Afryki w poszukiwaniu źródła Nilu. Zadanie nie będzie jednak łatwe. Trafią na rzeki pełne krokodyli, wyboiste drogi niszczące zawieszenie oraz najgorszy korek drogowy świata…

Szczegółowe informacje o Top Gear znaleźć można na stronie www.bbcpolska.com/topgear

Najnowsze

Księżniczki za kierownicą MINI

Księżniczki Beatrycze i Eugenia z oficjalną pompą otworzyły program popularyzacji Wielkiej Brytanii, wspierany przez MINI. Głównym bohaterem kampanii będzie nowy model JCV.

Beatrycze i Eugenia, księżniczki Yorku, zajmujące odpowiednio piątą i szóstą pozycję w kolejce do tronu, to córki księcia Andrzeja i Sary Ferguson. 17 stycznia w Berlinie otworzyły kampanię promującą Wielką Brytanię przejazdem w MINI od Bramy Brandenburskiej do ambasady angielskiej.

fot. BMW

Kampania pod nazwą GREAT Britain MINI Tour ma być przede wszystkim prezentacją Wysp pod kątem możliwości biznesowych, turystycznych i edukacyjnych.

Najnowsze

Pokazy zawodniczek na FIM SuperEnduro we Francji

Najsłynniejsze zawodniczki enduro, motocyklistki, które wygrywają nie tylko w mistrzostwach kobiet, ale również w rywalizacji z mężczyznami, będzie można zobaczyć podczas specjalnego pokazu ich umiejętności na ostatniej rundzie mistrzostw FIM SuperEnduro we Francji, który odbędzie się po raz pierwszy w Europie.

Podczas zawodów otwarta zostanie wystawa dedykowana wyłącznie kobietom – zawodniczkom motocyklowym, a także obędzie się pokaz umiejętności, tych pań, które będą startować w rywalizacji SuperEnduro.

Propozycję takiego przedsięwzięcia wysunął promotor zawodów, Alain Blanchard, co spotkało się z natychmiastową aprobatą FIM (Federation International de Motocyclisme). Celem tej akcji jest promowanie sportu motorowego wśród młodych kobiet i zachęcanie ich do udziału w zawodach przez już uczestniczące w rywalizacji zawodniczki SuperEnduro. Podczas następnej rundy tych zawodów, 9 marca 2013 roku, widzowie będą świadkami dwóch pięciominutowych pokazów najsłynniejszych zawodniczek tej dyscypliny.

Kobiece enduro wraz z serią EWC Maxxis zyskuje popularność nie tylko wśród kibiców sportu motorowego, ale wśród samych zawodniczek innych dyscyplin motocyklowych, prywatnych zespołów, producentów jednośladów, a także sponsorów. Wizyta we Francji będzie jedną z niewielu okazji uczestnictwa w tym ciekawym „kobiecym” projekcie.

Laia Sanz
fot. materiały prasowe

Będzie można zobaczyć w akcji takie zawodniczki jak: Laia Sanz (Gas Gas), Jane Daniels (Husaberg), Blandine Dufrene (KTM) oraz Juliette Berrez (Yamaha).

Nie ma wątpliwości, że to wydarzenie będzie należało wyłącznie do motocyklistek – taki „dzień kobiet” w sporcie motorowym. To będzie idealny dowód na to, jak ważne jest tworzenie kobiecych klas mistrzowskich, pucharów dedykowanych jedynie paniom, co umożliwia starty tym wszystkim, które nie czują się na siłach rywalizować z mężczyznami.

Za wszystkie zawodniczki trzymamy kciuki i kibicujemy im, obserwując rozwój ich sportowych karier!

Najnowsze

Ostatnia runda mistrzostw FIM SuperEnduro odbędzie się we Francji - po raz pierwszy w Europie. Z tej okazji otwarta będzie jedyna taka wystawa dedykowana wyłącznie kobietom motocyklistkom, a także pokaz ich spektakularnych umiejętności.

Propozycję takiego przedsięwzięcia wysunął promotor, Alain Blanchard, co otrzymało natychmiastową zgodę FIM (Federation International de Motocyclisme). Celem akcji jest promowanie sportu motorowego wśród młodych kobiet i zachęcanie ich poprzez wypowiedzi zawodniczek.

Z tego tytułu, podczas następnej rundy SuperEnduro GP 9 marca, widzowie będą świadkami dwóch pięciominutowych pokazów.
Kobiece enduro wraz z serią EWC Maxxis wciąż udowadnia swoją popularność wśród uczestników, zespołów i producentów, a także widzów. Wizyta we Francji będzie jedną z niewielu okazji do zobaczenia spektakularnych popisów w Europie.

Laia Sanz
fot. materiały prasowe

Widzowie będą mogli zobaczyć w akcji takie zawodniczki, jak Laia Sanz (Gas Gas), Jane Daniels (Husaberg), Blandine Dufrene (TM) oraz Juliette Berrez (Yam).

Nie ma wątpliwości, że to wydarzenie będzie należało wyłącznie do motocyklistek. To będzie idealny dowód na to, że kobiece klasy zasługują na równą rywalizację z mężczyznami. Za wszystkie Panie trzymamy kciuki!

Najnowsze