Edyta Klim

Rusza druga runda RSMP 2017

W dniu dzisiejszym, uroczystym startem o godzinie 17.20 rozpocznie się szutrowy 14. Rajd Gdańsk Baltic Cup. Na liście zgłoszeń jedynie 33 załogi i jedna zawodniczka.

Rajd Gdańsk Baltic Cup to druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a wyjątkowa z tego względu, że rozgrywana będzie po nawierzchni szutrowej. Baza rajdu będzie zorganizowana w centrum Gdańska przy Europejskim Centrum Solidarności, gdzie atrakcją dla kibiców będzie Miasteczko Rajdowe z Parkiem Serwisowym samochodów rajdowych oraz imprezy towarzyszące.

W sobotę 27 maja zawodnicy dwukrotnie pokonają trasę z trzema odcinkami specjalnymi w rejonie: Gdańska, Kolbud, Przywidza i Starogardu Gdańskiego (w Owidzu będzie zorganizowana Strefa Serwisowa i Park Zamknięty z wieloma atrakcjami). A w niedzielę zawodnicy rywalizować będą na pięknych terenach Szwajcarii Kaszubskiej w okolicach Kartuz, Przodkowa, Szemudu, Luzina i Wejherowa (w Szemudzie zorganizowana będzie Strefa Serwisowa). Meta, wręczenie pucharów i uroczystość zakończenia rajdu odbędzie się w Centrum Gdańska przy ECS-ie 28 maja o godzinie 15:30.

Lista zgłoszeń obejmuje jedynie 33 załogi, ale w tym, aż siedem w bardzo widowiskowych autach klasy R5. Będzie to też okazja do zobaczenia w akcji trzykrotnego mistrza Polski – Bryana Bouffier z numerem 1 w Fordzie Fiesta Proto.

A z numerem 29 na trasy wyjedzie rajdowe małżeństwo: Tomasz i Agnieszka Pyra w Hondzie Civic Type-R:

– Start w 14 Rajdzie Gdańsk Baltic Cup 2017 to dla nas czysta przyjemność! Po pierwsze reprezentujemy barwy organizatora rajdu, czyli Automobilklubu Orskiego, a po drugie będziemy mogli zapewnić moc atrakcji naszym kibicom. Jest to wyjątkowy rajd jeszcze pod jednym względem – to jedyna eliminacja szutrowa w kalendarzu RSMP. Wystartujemy w rywalizacji z naszym kolegą Piotrem Adamskim i niestety ponownie frekwencja w klasie 4N okazuje się być naszym największym wrogiem w drodze o tytuł… Mamy nadzieję natomiast, że uda nam się przygotować na tyle dobrze auto, by nie być zmuszonym, jak w zeszłym roku, do skorzystania z systemu Rally 2. Serdecznie wszystkich zapraszam do Trójmiasta i na Kaszuby, by wziąć udział w tej wyjątkowej eliminacji – mówi Agnieszka przed startem.

Oficjalna strona rajdu to: http://rajdgdansk.pl/, gdzie znajdziecie wszystkie potrzebne kibicowi rajdowemu informacje o trasach, zawodnikach i wynikach.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze