Rusza cykl jazd motocyklowych na torze Speed Day 2016 – terminy

Właśnie rusza cykl spotkań Speed Day 2016. Jak co roku odbędą się one w Poznaniu, na jedynym w Polsce homologowanym przez europejską federację motocyklową FIM Europe obiekcie do jazdy sportowej na motocyklach. Wyróżnikiem imprezy, której partnerem po raz kolejny została marka Bridgestone, jest opieka wykwalifikowanych instruktorów.

Impreza już na stałe wrosła w świadomość miłośników sportów motorowych, którzy chętnie sprawdzają swoje umiejętności na torze w Poznaniu. W kontrolowanych warunkach mogą oni bezpiecznie przećwiczyć pokonywanie zakrętów, wypróbować przyczepność pojazdu przy różnych czasami bardzo wysokich prędkościach czy zmierzyć czas na szybkiej prostej, czyli krótko mówiąc bezpiecznie doświadczyć wielkich emocji.

Każdy z instruktorów może pochwalić się imponującym doświadczeniem w prowadzeniu motocykli. Speed Day to nie tylko rwące R1, GSX-R czy RR-ki, to także klasyczne GS-y, Gold-Wing-i czy 125-tki. By wziąć udział w wydarzeniu, nie trzeba być posiadaczem sportowej maszyny. Każdy motocyklista znajdzie tu coś co wniesie wiele do jego motocyklowego doświadczenia, a instruktorzy zwrócą uwagę na ważne kwestie oraz wyeliminują błędy i złe nawyki.

Kolejne spotkania w ramach imprezy Speed Day 2016 odbędą się w dniach:

  • 11-12 oraz 18-19 kwietnia,
  • 9-10 i 19-20 maja,
  • 13-14 i 27-28 czerwca,
  • 11-12, 18-19 oraz 25-26 lipca,
  • 4-5, 11-12, 18-19 i 25-26 sierpnia,
  • 5-6 i 15-16 września,
  • oraz 3-4 i 13-14 października br.

Najnowsze

Gigi Hadid i BMW M2

Zarówno piękna supermodelka jak i superszybkie BMW wzbudzają sporo emocji. Bawarski producent postanowił zaprosić Gigi Hadid do współpracy przy promowaniu najnowszego modelu bawarskiej marki. Ten klip z pewnością przyciągnie przed ekrany wielu widzów.

BMW przygotowało film, w którym można sprawdzić spostrzegawczość. Gigi Hadid ubrana w czerwoną sukienkę wsiada do jednego z egzemplarzy BMW M2 w kolorze Laguna Blue.

Widzowie mogą zobaczyć w sieci dwie wersje nagrania. Jedną podstawową, a drugą przy użyciu technologii nagrywania w 360 stopniach. Samochody ruszają, po czym zamieniają się miejscami, a Gigi Hadid nadal pozostaje w jednym z nich. 

Po zakończeniu przejazdu można odgadywać, w którym samochodzie znajduje się gwiazda modelingu.

Dla szybkiego przypomnienia – BMW M2 to najnowsze dziecko z niemieckiej stajni. Auto kosztujące na rynku amerykańskim od 51700 dolarów jest wyposażone w silnik rzędowy, sześciocylindrowy, o pojemności trzech litrów. Jednostka rozwija moc 370 KM i 465 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Sprint do setki zajmuje 4,3 sekundy przy skrzyni dwusprzęgłowej.

https://www.youtube.com/watch?v=OwDtPixqJLc

Najnowsze

Babcia sprawdza autopilota w Tesli

Od kilku tygodni o marce Tesla mówi się sporo za sprawą najnowszego modelu. Tymczasem pewna starsza pani postanowiła sprawdzić funkcję autopilota w odświeżonej w modelu S.

Zamieszania wokół Tesli ciąg dalszy. Tym razem jednak za sprawą funkcji autonomicznego pojazdu, która pojawiła się wraz ze zmianą oprogramowania. Pewna 70-letnia pani siedząca za kółkiem postanowiła sprawdzić jak działa nowoczesne rozwiązanie.

Wygląda na to, że nowoczesna technologia może wzbudzić emocje nawet u ludzi, którzy na co dzień nie są nią zainteresowani. Wystarczy zobaczyć reakcję tej kobiety. Na początku była chyba lekko przerażona.

Finalnie jednak odzyskała kontrolę nad samochodem, gdy jej syn poprosił ją o złapanie za koło kierownicy.

https://www.youtube.com/watch?v=FIXtGi28R-o 

Najnowsze

Edyta Klim

Ponad 1000 motocyklistek bije rekord w Australii

9 kwietnia w Dubbo odbyło się spotkanie dla motocyklistek, które miało na celu pobicie rekordu na największy kobiecy zlot oraz wspólny przejazd na motocyklach. Obydwa rekordy zostały pobite!

W 2014 roku organizacja 2WhelBabes ustanowiła rekord na kobiecy rajd motocyklowy w liczbie 221 motocyklistek, jednak rok potem 246 kobiet na motocyklach zrobiło przejazd w Wielkiej Brytanii. Tymczasem rekord na kobiece spotkanie motocyklowe wynosi 681 motocykli i ich właścicielek.

Kolejna próba bicia rekordu w Australii przerosła oczekiwania organizatorów, gdyż wszystkie dotychczasowe rekordy zostały znokautowane wynikiem żeńskiej parady, który odbyła się 9 kwietnia w Dubbo, gdzie spotkało się 1002 motocyklistek! 

Czekamy na odpowiedź motocyklistek w Wielkiej Brytanii.

Najnowsze

Evans kontra LeBlanc – dogadają się?

Już w maju ruszają pierwsze odcinki nowego Top Gear, a na chwilę przed premierą docierają do nas sygnały, że ekipa się nie dogaduje. Wygląda na to, że Chris Evans i Matt LeBlanc nie darzą się zbytnią sympatią.

Na początku lutego BBC oficjalnie przedstawiło nową ekipę prowadzących Top Gear. Zamiast znanej trójki pojawiło się tam aż sześciu prowadzących, a wśród nich Chris Evans i Matt LeBlanc. Ten pierwszy ma być główną gwiazdą przy wsparciu amerykańskiego kolegi. 

Kilka dni po prezentacji ekipy brytyjskie media donosiły, że Matt LeBlanc nie był wyborem Chrisa Evansa i zatrudniono go tylko dlatego, żeby przyciągnąć odbiorców ze Stanów Zjednoczonych.

W ostatnich dniach dochodzą do nas wieści, że sytuacja w ekipie Top Gear się zagęściła. Kilka tygodni temu Matt LeBlanc kręcił materiał pod pomnikiem The Cenotaph, który upamiętnia I wojnę Światową. Jednak driftowanie Matta LeBlanca wraz z Kenem Blockiem nie przypadło do gustu Brytyjczykom, a szczególnie Evansowi, który na antenie radiowej przeprosił za zajście w imieniu zespołu. 

Podobno od tamtego czasu relacje między panami „mocno się ochłodziły”. Kilka dni temu Matt LeBlanc zaprzeczał tym doniesieniom na Twitterze, mówiąc że nie jest „w stanie wojny” z Chrisem Evansem.

Wygląda na to, że panowie będą musieli się porozumieć, ponieważ już za kilka tygodni rusza nowa seria Top Gear w brytyjskim BBC (zobacz trailer).

https://www.youtube.com/watch?v=UwCqW3X3wpA 

Najnowsze