Edyta Klim

Rusza charytatywna akcja 22. Anniversary Kyle Petty Charity Ride Across America

30 kwietnia 200 motocyklistów ruszy na charytatywną przejażdżkę po Ameryce. Jak co roku w akcji uczestniczyć będzie także 70-letnia Damaris Knobler na motocyklu Harley-Davidson Fat Boy.

Dwadzieścia dwa lata temu kierowca NASCAR Kyle Petty połączył pasję pomagania innym z miłością do motocykli i stworzył akcję the Kyle Petty Charity Ride Across America. Bardzo szybko coroczna wędrówka motocyklistów stała się bardzo popularna, angażując celebrytów, sponsorów i entuzjastów motocykli. Do tej pory w akcji wzięło udział 7750 motocykli, które pokonały 18354000 kilometrów, by zebrać 16,5 mln dolarów na pomoc dzieciom z chorobami przewlekłymi, zagrażającymi życiu.

Ośrodek Victory Junction, na który zbierane są datki, założył Kyle Petty w 2004 roku na część swojego zmarłego syna Adama. Teraz na 84 akrach terenu, dzieci z przewlekłymi chorobami mogą doświadczyć wielu atrakcji, zabaw i przeżyć obozowych (połowy, pływanie łódką, strzelanie z łuku, sztuka rzemiosła) w fizycznie bezpiecznych, i medycznie kontrolowanych warunkach.

Tegoroczna trasa liczy sobie 3461, 5 km, trwa od 30 kwietnia do 6 maja i przebiega następująco:

Do akcji szykuje się także 70-letnia Damaris Knobler, emerytowany kardiolog pediatryczny z Dallas w Teksasie, jako jedna z 8 motocyklistek tegorocznej edycji. Bierze udział w charytatywnej trasie już 15-sty raz, choć przyznaje, że nie było jej łatwo manewrować w szyku swoim, ciężkim motocyklem. Jednak z roku na rok czuła się coraz pewniej i już nie jeździ na szarym końcu grupy.

Więcej o akcji znajdziecie na stronie organizatora: http://www.kylepettycharityride.com

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze