Edyta Klim

Rusza 25. Rajd Rzeszowski

Ceremonią startu o godz. 17.00 i pierwszym odcinkiem o 20.00 oficjalnie rozpoczął się 25. Rajd Rzeszowski – 7. runda Rajdowych Mistrzostw Europy ERC i 3. runda Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Na liście startowej mistrzostw Polski znalazło się 68 załóg, a mistrzostw Europy – jedynie 34. Rajd Rzeszowski miał być także rundą  Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Samochodów Historycznych, jednak z powodu braku zgłoszeń ją odwołano. Wstęp na rajd jest biletowany od 10 zł za odcinek, po najdroższy karnet VIP za 249 zł.

Uczestnicy RSMP podczas Rajdu Rzeszowskiego przejadą więcej kilometrów, niż zwykle. Trasa rajdu składa się z 13 odcinków specjalnych, podzielonych na dwa etapy i liczy łącznie prawie 215 kilometrów oesowych. Ostatni odcinek rajdu (w tym przypadku nie jest to odcinek miejski) będzie traktowany jako Power Stage, za który trzy najszybsze w RSMP załogi otrzymają dodatkowe punkty. Uroczysta ceremonia mety rajdu rozpocznie się na rzeszowskim rynku w sobotę o godz. 17.40.

W Rajdzie Rzeszowskim wystąpi tylko jedna kobieta za kierownicą – Klaudia Temple oraz dwie zawodniczki w roli pilota: Katarzyna Wojtiuk i Agnieszka Pyra. Niestety z powodów finansowych nie udało się wystartować Balbinie Gryczyńskiej, która widniała na liście zgłoszeń.

Z numerem 76 zobaczymy Hondę Civic Type-R, a w niej rajdową parę Tomasza i Agnieszkę Pyra:

– Nasza załoga ma w tym roku wielką przyjemność i przywilej wystartować w rajdzie RSMP, który jest jednocześnie eliminacją Mistrzostw Europy. Dzięki tej podwójnej imprezie będziemy mieć do dyspozycji 214 km odcinków specjalnych! Jesteśmy już po zapoznaniu. Trasy są różnorodne, zakręcone z wieloma „niespodziankami” na trasie. Jesteśmy nimi zachwyceni i czekamy z niecierpliwością, by się z nimi zmierzyć. Jest to wyjątkowy rajd, w którym praca pilota będzie miała kluczowe znaczenie, mam wielką nadzieję, że uda mi się sprostać wymaganiom tras i kierowcy, a nasz samochód tym razem nie zawiedzie i utrzymamy prowadzenie w klasie – mówi przed startem Agnieszka.

Kolejna załoga z zawodniczką na pokładzie otrzymała numer 82, gdzie w Oplu Kadecie zobaczymy za kierownicą Łukasza Ryznara, a w roli pilota – Katarzynę Wojtiuk:

– Rajdu Rzeszowskiego nie było w planach przedsezonowych. Szczerze powiedziawszy pomysł startu powstał na Rajdzie Bohemia, bo nie da się przejść obojętnie obok 200 kilometrów oesowych (śmiech). Piszę na gorąco z Rzeszowa, bo za chwilę mamy start, a nasze jedyne postanowienie na ten rajd to meta! Cieszymy się możliwością startu w tym trudnym i pięknym rajdzie. Trzymajcie kciuki za nr 82 – mówi Kasia.

 

Hondę Civic z numerem 87 poprowadzi doświadczona zawodniczka Klaudia Temple, a na prawym fotelu jej rajdówki zasiądzie nowy pilot Maciej Chrupcała:

– Jesteśmy już po zapoznaniu i prologu, jutro zaczynamy prawdziwy rajd. Odcinki Rajdu Rzeszowskiego to dla mnie kwintesencja rajdów! Naszym celem jest meta, a ponad 200 km OS-ów to nie lada wyzwanie – mówi Klaudia.

Mocno trzymamy kciuki za całą stawkę zawodników, a ich poczynania można śledzić na żywo na oficjalnej stronie rajdu oraz na aplikacjach do smartphona: http://www.rajd.rzeszow.pl/pl/jak-sledzic-rajd-rzeszowski-w-internecie/ . Oczywiście najlepiej to robić przy trasie Rajdu Rzeszowskiego!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze