Edyta Klim

Rusza 2. Rajd Śląska

Do 2. Rajdu Śląska zgłosiło się, aż 125 załóg, które będą się ścigać w ramach trzech cykli: mistrzostw Polski (RSMP), mistrzostw Śląska (RSMŚl), a także mistrzostw historycznych (HRSMP).

Areną zmagań w Rajdzie Śląska, imprezy Automobilklubu Ziemi Tyskiej, będzie dziewięć odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 112 kilometrów. W piątek, 29 czerwca o godz. 17:00, jako pierwsi na rampę startową w „kotle czarownic”, wjadą zawodnicy z RSMŚl, po nich stawka Motul HRSMP i na koniec – RSMP.

Rywalizacja rozpocznie się także w piątek, od dwóch odcinków: „Mikołów” w centrum miasta oraz „Stadion Śląski”. W sobotę, 30 czerwca zawodnicy zmierzą się z kolejnymi siedmioma oesami, a zmagania zakończy ceremonia mety na rynku w Żorach, która rozpocznie się o godzinie 17:45. Dodatkową atrakcją rajdu dla dzieci i dorosłych będzie Rally Fan Park na Stadionie Śląskim, który będzie otwarty w sobotę (godz. 10.00-16.00).

Ogółem w stawce RSMP wystartuje siedem najmocniejszych samochodów klasy R5, a w sumie z wyznaczoną trasą zmierzy się 40 załóg. Lista zgłoszeń do cyklu historycznego obejmuje 33 załogi, a śląskiego – 52! Do rywalizacji na odcinkach specjalnych przystąpi 10 zawodniczek, dwie za kierownicą i 8 w roli pilota.

W cyklu RSMP zobaczymy Anetę Marcol, która będzie wspierać Rafała Kulkę za kierownicą Renault Clio z numerem 19:

– Rajd Świdnicki okazał się dla nas bardzo pechowy, gdyż zakończył się awarią. Teraz wracamy silniejsi, na naszych domowych trasach Rajdu Śląska Ponownie na lewym fotelu zasiądzie Rafał Kulka, zmienia się jednak rajdowa broń, którą będzie Renault Clio R3 ze stajni 2BRally. Zapraszamy do kibicowania nr 19 na trasach Rajdu Śląska oraz do zobaczenia! – mówi Aneta przed startem.

Rajd Śląska będzie debiutem w Motul HRSMP Aleksandry Kujawy, która na odcinkach specjalnych pojawi się z Bartłomiejem Pawlikiem, prowadząc Hondę Civic z numerem 80:

– Rajd Śląska to dla mnie ogromne wyzwanie, ale też niesamowity zastrzyk endorfiny. Nie startowałam za kierownicą od 3 lat i start w HRSMP traktuję jako doskonały trening i zaliczenie jak największej ilości kilometrów OS-owych. Mimo, że wczorajsze zapoznanie odbywało się w deszczu, z każdym poznawanym odcinkiem zakochiwałam się coraz bardziej w kolejnych trasach. Moim faworytem jest szybki i chytry Suszec, który wymaga ogromnego zaufania, zarówno do pilota i opisu, jak również przekroczenia własnych limitów psychicznych. Nie mogę doczekać się soboty i zmierzenia się z tym nowym doświadczeniem! – mówi przed startem Aleksandra.

Z numerem 23 zobaczymy jeszcze jedną zawodniczkę w roli pilota, a będzie to Anna Sak, u boku Michała Szerli w Citroenie AX Gti z numerem 83.

 

Natomiast w mistrzostwach Śląska pojadą jeszcze następujące zawodniczki:

Olga Goźlińska w roli pilota Konrada Strzeżysz (Honda Civic numer 107)

Karolina Baćkowska u boku kierowcy Macieja Matysiaka (Renault Clio z numerem 110)

Aleksandra Przybyłek z kierowcą Sebastianem Ciosińskim (Peugeot 306 numer 116)

Inez Adamska w roli pilota Krzysztofa Pacholec (Mitsubishi Lancer EVO X z numerem 135)

Anna Gabryś u boku kierowcy Marcina Bieniak (Citroen Saxo z numerem 144)

Katarzyna Wojtiuk z kierowcą Przemysławem Broniczem (Citroen Saxo z numerem 145)

A z numerem 129 wystąpi druga zawodniczka za kierownicą – Agnieszka Załęcka. Zobaczymy ją w Hondzie Civic z numerem 129, z pilotem Oskarem Olszewskim.

Więcej o rajdzie dowiecie się z jego oficjalnej strony: http://slask.rsmsl.pl/

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze