Edyta Klim

Rusza 12 Rajd Gdańsk Castrol Inter Cars

Po trzyletniej przerwie na kaszubskich szutrowych odcinkach specjalnych zobaczymy najlepszych kierowców rajdowych, a wśród nich dwie zawodniczki w roli pilotów.

 12 Rajd Gdańsk Castrol Inter Cars przybrał bardziej kompaktową, dwudniową formę i jako jedyny w kalendarzu mistrzostw Polski rozegra się na nawierzchni szutrowej.

Rywalizacja toczyć się będzie na 11 odcinkach specjalnych o łącznej długości 122,9 km położonych w rejonie miejscowości Szemud, Luzino, Kartuzy i Przodkowo. Bazą rajdu będzie Centrum Wystawienniczo-Kongresowe Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo, gdzie ulokowane zostaną: Biuro Rajdu, Punkt Kibica, Park Serwisowy (otwarty dla kibiców) i Park Zamknięty. Sponsorzy przygotowali na terenie bazy rajdu wiele atrakcji dla kibiców.

Doskonałą okazją do obejrzenia samochodów rajdowych z bliska będzie badanie kontrolne, które odbędzie w piątek 27-ego maja w godzinach: 18:00-21:00 w hali wystawienniczej MTG. A specjalną atrakcję stanowić będzie Super Odcinek Specjalny BESOS Power Stage rozgrywany na zakończenie rajdu w Gdańsku (w okolicach bazy rajdu) – Power Stage rozpocznie się w niedzielę 29-ego maja o godzinie 15:25. 

Do udziału w rajdzie głosiło się 45 załóg, a wśród zawodników wypatrzyliśmy dwie kobiety. W załodze Mitsubishi Lancera Evo IX z numerem 19, pilotką jest Łukasza Kabacińskiego jest Joanna Madej. Miło nam, po dłuższej przerwie widzieć to nazwisko na Liście Zgłoszeń, trzymamy kciuki za powrót do dyktowania i dobrą lokatę na mecie!

Druga kobieta w stawce to Agnieszka Pyra, która towarzyszy swojemu mężowi Tomaszowi w Hondzie Civic Type-R z numerem 40. To drugi start tej załogi w sezonie, ale tym razem bardziej sentymentalny:

– Rajd Gdańsk to dla nas bardzo ważny start, ponieważ jedziemy reprezentując organizatora – Automobilklub Orski i przed własną publicznością. Cieszymy się bardzo, że ta edycja odbędzie się na drogach szutrowych, a także z tego, że połączono go z Szuter Cup’em i RSMPO, w których to startuje dużo naszych sportowych przyjaciół. Przygotowania do rajdu rozpoczęły się już trzy tygodnie temu i tym razem miały głównie charakter techniczny – musieliśmy przygotować odpowiednio samochód, aby poradził sobie z kaszubskimi drogami. Liczymy na bardzo dobrą rywalizację, bo tym razem w naszej klasie mamy silną, choć nadal niezbyt liczną konkurencję. Będziemy starać się uzyskać jak najlepszy wynik, mamy nadzieję na bardzo dobrą atmosferę zawodów i szczęśliwe ich ukończenie – mówi zawodniczka. 

Zapraszamy na trasy rajdu i do śledzenia wyników na żywo. Wszystkie, potrzebne informacje znajdziecie na oficjalnej stronie: http://www.rajd-kaszub.pl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze