Rozmowa z Darią Dziwisz – jedyną zawodniczką wyścigu w Siennej

Daria Dziwisz, która z powodzeniem startuje w rajdach i wyścigach, będzie jedyną kobietą, która wystąpi w najbliższy weekend w wyścigu górskim na dolnośląskiej trasie z Siennej do Przełęczy Puchaczówka.

Daria Dziwisz
fot. z archiwum zawodniczki

Do weekendowych zawodów zgłosiło się 58 zawodników startujących w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz 20 kierowców torowych z Wyścigowego Pucharu Polski, rozgrywanego na Torze Poznań. Jedyną kobietą na liście zgłoszeń jest Daria Dziwisz, jadąca Hondą CRX Ballade, zgłoszona w grupie HS i klasie J-1600.

Jak to jest – wolisz rajdy czy wyścigi?
Wyścigi górskie są bardzo podobne do rajdów, może za wyjątkiem faktu, że nikt nie „krzyczy obok” (śmiech). Drzewa są blisko i nie ma marginesu błędu. Poza tym, co tu dużo mówić – ludzie i atmosfera jaka tam panuje, bardzo mi się podoba!

Pilotowanie czy kierowanie daje Ci więcej frajdy?
To dwie, odrębne sprawy. Prowadzisz, to wszystko zależy od Ciebie (akurat w górach) za błąd będziesz najprawdopodobniej sam odpowiedzialny, a wynik tworzy zawsze praca zespołu!

Pilotujesz, to masz większą presję psychiczną. Wiesz, że druga osoba słucha tego co mówisz i wiele zależy od tego, co w danym momencie zrobisz (tzn. tak powinno być). Tutaj mój błąd może spowodować poważne konsekwencje dla załogi, którą na trasie stanowi kierowca i pilot, a poza nią zawsze najlepszy serwis.

To nie jest Twój pierwszy start w wyścigu górskim?
Nie, tym roku wystąpiłam już na GSMP w Korczynie, a w zeszłym sezonie startowałam w WPP na Torze Poznań.

fot. z archiwum zawodniczki

Trasa w Siennej jest Ci znana?
W Siennej nigdy nie byłam, także jest to dla mnie nowa trasa. No może, nielegalne zapoznanie było 2 lata temu na nartach w Czarnej Górze (śmiech).

Jakie masz plany na resztę sezonu? Kolejne wyścigi górskie?
Najprawdopodobniej pojadę jeszcze w tym roku Banovce, no i zobaczymy co z Załużem, bo tam mam strasznie daleko. Może uda się do końca sezonu wystartować we wszystkich GSMP… czas pokaże.

Przygotowywałaś się do tego startu?
Przygotowaniem do startów były treningi na Torze Poznań.

Czego oczekujesz po wyścigu w Siennej?
Oczekuję miłej atmosfery, fajnej zabawy, dobrze spędzonego czasu i rywalizacji na trasie. A jak pojawi się wynik to będzie bardzo miło!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze