Roxy w podróży dookoła świata!

26 września 2019
3
Pochodząca z Polski Roksana „Roxy” Kiełkowska jest właśnie w trakcie samotnej wyprawie dookoła świata! Podróżuje Hondą CBR 900, rocznik ’99.

Roksana Kiełkowska urodziła się w Policach, jednak 8 lat temu przeprowadziła się do Szkocji i od tej pory tam mieszka w Glasgow. Przez ostatnie 3 lata przejechała na motocyklu prawie wszystkie europejskie kraje i zaczęła się zastanawiać nad tym, gdzie pojechać dalej... Przez myśl przeszła jej podróż dookoła świata, jednak na nią potrzebne były spore środki finansowe:

- Zaraz po powrocie z Grecji w 2018 roku zaczęłam myśleć o tym, jak zaoszczędzić w „trybie przyspieszonym”. Zmieniłam pracę na taką bliżej domu, by zaoszczędzić na paliwie i podjęłam kolejną pracę wieczorami. Sprzedałam swoje 3 motocykle: Hondy CBR 1000RR i 900RR oraz Suzuki GSX 650F. Na potrzeby wyprawy zakupiłam i przystosowałam inną Hondę CBR 900rr z 1999 roku za 1300 funtów i w taki sposób udało mi się zaoszczędzić wystarczająco (mam przynajmniej taką nadzieję) w 8 miesięcy. Nie miałam większych problemów z wprowadzeniem planu w życie. Wiadomo, było trochę biegania, żeby wszystkie wizy załatwić, ale to nic specjalnie trudnego – wspomina Roxy, której planowanie całego wyjazdu zajęło ok. pół roku.

Jej wielka podróż rozpoczęła się w Szkocji 3 lipca:

- Przejechałam już przez Anglię, Francję, Belgię, Holandię, Niemcy, Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Turcję, Gruzję, Azerbejdżan, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Chiny, a obecnie jestem w Pakistanie i planuję dojechać do Indii za kilka dni. Z Indii do Nepalu i dalej na wschód do Australii, po czym przetransportuje motocykl do Ameryki Południowej, następnie Północnej, gdzie planuje dojechać do Alaski – podsumowuje Roxy.

Jej podróż można śledzić na:

Facebooku: https://www.facebook.com/rtwroxy/

Blogu: http://rtwroxy.com

Instagramie: https://www.instagram.com/rtw_roxy/

Komentarze

PrzemeK
27 września 2019 09:11
To chyba mapa z innej podróży.
Jacek
07 stycznia 2020 20:09
Brak mi słów.. Można tylko napisać mocna baba niektóre polki to powinny być na fladze narodowej zamiast orła bo mają więcej odwagi i latają po całym świecie gdzie miljony facetów by już dawno zrobiła kupę. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego najlepszego sam bym się tak wybrał (ale mam rodzinę i pracę i chyba też należę do tych co robią kupę
Stanley.B
01 lutego 2020 08:18
Gratuluję Roksanko życzę Ci samych sukcesów i szczęśliwego powrotu Stanisław B. Kolega Twojego Taty z Bieszczad.Bardzo Podziwiam odwagi ,trzymam kciuki,powodzenia