Rowerzystka potrącona przez samochód dostała mandat

27 sierpnia 2019
1
19
Gdyby nie nagranie, to nietypowe zdarzenie mogłoby być zupełnie inaczej ocenione przez przybyłych na miejsce policjantów.

Jak wyglądałby opis tego zdarzenia, gdyby nie nagranie z kamery? Prawdopodobnie tak: „Kierujący samochodem osobowym podczas manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa rowerzystce poruszającej się drogą dla rowerów, doprowadzając do kolizji z nią.”

A jak to wyglądało naprawdę? Rowerzystka faktycznie poruszała się drogą dla rowerów. Ale zjechała z niej na przejście dla pieszych, a później na ulicę. Zwróćcie uwagę, że robiła to zupełnie nie zważając czy nie wjeżdża właśnie pod samochód. Jak informuje autor nagrania, rowerzystce nic się nie stało, ale została ukarana 400-złotowym mandatem.

    Komentarze

    Edmundek
    27 sierpnia 2019 12:37
    Ciezko jednoznacznie stwierdzic ,powinien sie zatrzymac ona juz byla na przejsciu z przejazdem dla rowerzystow a co zrobila poznien to inna sprawa...jeden i drugi mandat
    Daro > Edmundek
    27 sierpnia 2019 14:37
    Nie była na drodze rowerowej, jak by była na drodze rowerowej to by ja zobaczył, z jakiej racji kierowca ma dostać mandat?
    Noem > Edmundek
    30 sierpnia 2019 06:10
    Chyba oglądałeś inne nagranie. Bo na tym ewidentnie widać, że wjechała na przejście a potem w sposób niedozwolony rozpoczęła jazdę ulicą (na ściezce rowerowej stoi inny samochód, więc gdyby umozliwiła mu opuszczenie skrzyżowania i potem wjechała w miejscu wyznaczonym i przyjechała na drugą stronę ulicy, do potrącenia by nie doszło).
    Gdxv
    27 sierpnia 2019 14:05
    A co z tym cwelem ktöry zablokował przejście dla pieszych iścieżkę rowerową mimo że widxiał że nadjeżdża rowerzysta? Poza tym gość zmieniający kierunek jazdy ma obowiązek przepuścić wszystkich.ale policja jak widać to debile
    Andi > Gdxv
    27 sierpnia 2019 16:51
    Coś czytałeś, ale nie zrozumiałeś. Gość, ktory potrącił Panią: 1) zmieniał kierunek + dla Ciebie 1') gość blokujący skrzyżowanie zasługuje na mandat jak najbardziej! 2) miał ustąpić pierwszeństwa nie wszystkim, ale tylko tym, którym przecinał kierunek jazdy (i to zrobił) 3) Pani (mam nadzieję, że faktycznie nic jej się nie stało) włączała sie do ruchu i to ona ustępuje wszyskim pierwszeństwa.
    johny > Andi
    29 sierpnia 2019 00:02
    gosciu slepy jestes? moze załóż okulary. Ta pani nie wlaczala sie do ruchu, ona juz byla w ruchu na sciezce rowerowej. Jadac sciezka napotkala na blokade w postaci bialego samochodu na sciezce rowerowej. Tego bialego samochodu nie powinno tam byc. Powinien tez dostac mandat za blokowanie zciezki rowerowej mimo ze nadjezdzal rowerzysta. Pani nie powinna tak omijac tylko poczekac az te n baran w bialym samochodzie blokukacy sciezke rowerowa przejedzie.
    Andi > johny
    29 sierpnia 2019 08:40
    Jasne, ale zjeżdżając na przejscie dla pieszych przestała być uczestnikiem ruchu. Jak jedziesz samochodem i zjedziesz na parking, aby ominąć blokującego skrzyżowanie, jak zatrzymasz sie na jezdni aby zapalić fajka, lub kogoś wysadzić z samochodu - za każdym razem włączasz się do ruchu i ustępujesz wszystkim uczestnikom pierwszeństwa, bo zatrzymanie/przerwanie ruchu wynika z twojej woli. Ślepemu okulary nie są potrzebne, odnosząc sie do Twojej fachowej diagnozy medycznej.
    MCH > johny
    30 sierpnia 2019 11:29
    Chłopie poczytaj Prawo o Ruchu Drogowym ....
    to ja > johny
    09 września 2019 22:46
    ale nie na drodze. Jeśli jest w ruchu na ścieżce rowerowej to ne znaczy że na drodze.
    Gdxv
    27 sierpnia 2019 14:05
    A co z tym cwelem ktöry zablokował przejście dla pieszych iścieżkę rowerową mimo że widxiał że nadjeżdża rowerzysta? Poza tym gość zmieniający kierunek jazdy ma obowiązek przepuścić wszystkich.ale policja jak widać to debile
    Olo
    27 sierpnia 2019 15:10
    Może się baba nauczy jeździć. Z nagrania wygląda na typową rowerzystę traktującą ścieżki rowerowe jako ewentualność, a przepisy jako niezobowiazujace sugestie
    Andi > Olo
    27 sierpnia 2019 17:06
    Widziałeś reklamy jednego z portali sprzedażowych, "a co gdyby..." to był Twój brat, siostra, dziecko, mama, tata? Może jest kochającą babcią, która spieszy się do wnuków, bo ich rodzice idą do pracy... A jak się nie nauczy, to ma zginąć następnym razem? To będzie 2 poziom kary? Wygląda jak każdy, kto popełnia błąd i tyle. Takie same głupoty robią kierowcy samochodów, motocykli i pewnie taczek. Trochę empatii.
    pan Krzysztof
    27 sierpnia 2019 18:35
    karać surowo tez jestem kierowcą
    Arii
    27 sierpnia 2019 21:37
    Jak mogła być na drodze rowerowej jak stał na niej samochód... Powinna więc zejść z roweru i przeprowadzić rower po pasach.
    Paulus
    28 sierpnia 2019 01:49
    To standard w Gdańsku. Ręce mi opadają, jeżdżąc rowerem wśród takich rowerzystów.
    ...
    28 sierpnia 2019 16:20
    jak zwykle policyjne skurwysyny popisały się typową dla nich znajomością prawa oczywiście ten skurwysyn terenowym volvo musiał stać i blokować przejazd rowerowy prawda?Poziom newsów tego gównianego portalu wzbudza śmiech politowania.Jesteście głupimi tendencyjnymi skurwielami a nie dziennikarzami tyle w temacie może pokażesz kurwo dziennikarska codzienne wymuszenia na przejazdach rowerowych co pedale jeden z drugim?Może to jak 1 samochód na 10 ustępuje pieszym na warunkowej strzałce?
    .. > ...
    28 sierpnia 2019 19:35
    Gdzie tacy "rozgarnięci inaczej" się lęgną!
    to ja > ..
    09 września 2019 22:51
    dokładnie
    to ja
    09 września 2019 22:49
    Bardzo dobrze jeśli dostała mandat, bo w ogóle się nie rozglądała. Takich bym lał do krwi, bo jeżdżą i chodzą jak święte krowy. Nie ma słupków i lusterek które ograniczają widoczność martwym polem. I tyle.