Rower z napędem odrzutowym zostawił daleko w tyle sportowe Ferrari. Oszałamiająca prędkość!

To nagranie po prostu trzeba zobaczyć! Rower napędzany nadtlenkiem wodoru bezkonkurencyjnie zostawia daleko w tyle szybkie, sportowe Ferrari.

Poniższe nagranie robi niesamowite wrażenie! Wydawać by się mogło, że rower nie ma żadnych, nawet najmniejszych szans w starciu z hiperszybkim, sportowym wozem. Jednak nie tym razem! Ciężko w to uwierzyć, ale ten rower rozpędził się do prędkości 333 km/h na dystansie 250 metrów.

Konstruktorzy opracowali rower napędzany nadtlenkiem wodoru. Dodatkowo jest on zbudowany w taki sposób, aby w odpowiednim ułożeniu ciała na rowerze móc osiągać niecodzienne prędkości. 

Ferrari 430 o mocy 650 KM w starciu z tym jednośladem zostało daleko, bardzo daleko w tyle. Odpowiedzialna za ten wyczyn jest ekipa Exotic Thermo Engineering, a szaleniec, który odważył się dosiąść odrzutowego roweru i osiągnąć zawrotną prędkość nazywa się François Gissy. Zobaczcie film z próby bicia rekordu na torze Paul Ricard!

Najnowsze

Oto idealny film instruktażowy jak nie powinno się parkować. Ta kobieta w kilka sekund zniszczyła luksusowe Porsche

Parkowanie nie zawsze należy do najprostszych manewrów, szczególnie na wąskich, sklepowych parkingach podziemnych. Kobieta na nagraniu w ciągu zaledwie kilku sekund zniszczyła swój luksusowy samochód. Zobaczcie jak to się stało!

Wielokrotnie widzieliśmy nagrania na których kierowcy udowadniali, że parkowanie to bardzo trudny manewr, jeśli nie robimy tego z głową. Producenci aut wychodzą kierowcom na przeciw, oferując im potrzebną pomoc w formie licznych systemów bezpieczeństwa i nowoczesnych czujników parkowania oraz tylnych kamer. Ta kobieta, widząc ostanie wolne miejsce w wąskiej szczelinie parkingu, postanowiła tam zaparkować. Niestety, to co się stało po chwili mrozi krew w żyłach.

Kobieta, przygotowując się do manewru pakowania wysiadła z auta, by zobaczyć ile miejsca zostało, by odpowiednio zaparkować Porsche. Nie zaciągneła hamulca ręcznego, więc SUV zaczał się toczyć. Aż strach pomyśleć, co by się stało, gdyby kobieta w odpowiednim momencie nie zauważyła co dzieje się z jej samochodem. Mogło dojść do bardzo grożnego wypadku, nawet śmiertelnego.

Zobacz: Trudna sztuka parkowania – film

Przestrzegamy wszystkich kierowców, jeżeli nie ma miejsca i nie czujecie się na siłach by zaparkować w wąskiej szczelinie, warto wybrać inne miejsce! Ponadto w miejscach, gdzie miejsca parkingowe są wyjątkowo wąskie, warto parkować na zakładkę – jeden samochód przodem, drugi tyłem, ustawiając swój samochód jak najbliżej prawej krawędzi. Dzięki temu każdy kierowca swobodnie wysiądzie i wsiądzie do auta. Polecamy, szczególnie „świeżym' kierowcom, przećwiczenie parkowania w ciasnych miejscach, tam, gdzie nie będzie to stwarzało żadnego zagrożenia, a zwłaszcza – nie będzie prowadziło do otarć lub wgnieceń karoserii, gdyby się nie udało.

 

nearly squashed to death from r/IdiotsInCars

Najnowsze

Nietypowa próba wyłudzenia odszkodowania. Mężczyzna zgłosił kradzież nieistniejącego samochodu

41-latek wpadł na „genialny” pomysł, dzięki któremu miał się szybko i skutecznie "dorobić". Postanowił zarejestrować w urzędzie samochód, który nie istnieje, a później wyłudzić odszkodowanie za kradzież. Mężczyzna został zatrzymany i teraz czeka na wyrok.

Pewien mężczyzna postanowił wyłudzić odszkodowanie w bardzo nietypowy sposób. Na początku zakupił kompletnie zniszcozną Toyotę i rozebrał ją na części. Sprytnie pozostawił tylko elementy oznakowane numerami indentyfikacyjnymi.

Czytaj także: Sam uszkodził auto i chciał wyłudzić odszkodowanie?

Później wynajął taki sam model z wypożyczalni, aby zrobić mu zdjęcia i zarejestrował samochód w urzędzie. Na wniosku rejestracyjnym podał numery i dołączył kopię dokumentów ze zniszczonego samochodu. 

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z grupy „Skorpion” i od razu przyznał się do oszustwa. Zniszczoną Toyotę sprowadził z Holandii, w jego mieszkaniu policja bez problemu znalazła dokumenty, naklejkę na szybę oraz tablice rejestracyjne.

Zobacz to: Jak się wymusza odszkodowanie? Prezentuje kierowca Passata

Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa oraz poświadczenia nieprawdy podczas rejestracji pojazdu. Grozi mu teraz za to nawet do 3 lat więzienia.

 

Najnowsze

Szykuje się obniżka cen paliw! Dobre wiadomości dla kierowców

Na takie wiadomości czeka chyba każdy kierowca - wszystko wskazuje na to, że w najbliższych tygodniach szczęśliwi posiadacze samochodów będą płacić mniej przy tankowaniu paliwa na stacjach benzynowych. Szykują się obniżki cen paliw - nawet do 6 groszy na litrze!

Od początku miesiąca w rafineriach odnotowano wyraźne spadki cen. podobnie już od kilku dni możemy zaobserwować na stacjach benzynowych, że ceny uległy zmianie. Nie tylko za benzynę, ale także za tankowanie diesla i LPG. 

Póki co te zmiany cenowe wynosiły ok. 1 grosza na litrze. Eksperci branży paliwowej jednak zgodfnie stwierdzają, że juża kilka dni ta różnica ma być bardziej widoczna.  Możemy się spodziewać nawet obniżki na poziomie 5 albo 6 groszy na litrze! Taka tendencja cenowa ma utrzymać się przez dłuższy czas.

Przeczytaj: „Zapomniał się” podczas tankowania, wysadził stację!

Trend spadkowy wydaje się mieć charakter trwały. – ocenia z kolei portal e-petrol.pl, co – jego zdaniem – oznacza, że w najbliższym czasie kierowcy mogą spodziewać się w końcu upragnionej korekty cen paliw na stacjach.

Według prognoz średnia cena najpopularniejszej benzyny 95 w przyszłym tygodniu powinna mieścić się w przedziale 4,41-4,52 zł/l. Właściciele samochodów z silnikami Diesla mogą płacić za litr oleju napędowego ok. 4,30-4,40 zł.

Najnowsze

Tesla wyprodukuje najtańszy elektryczny samochód świata? Elon Musk zapowiada rewolucję

Elon Musk właśnie zapowiedział, że planuje wyprodukowanie najtańszego samochodu elektrycznego na świecie. Cena ma być zaskakująco niska i przyczyni się do rewolucji na rynku dostępnych "elektryków". Kiedy zobaczymy pierwsze projekty samochodu?

Elon Musk uznawany jest za rekina biznesu na rynku samochodów elektrycznych i chociaż do tej pory na jego luksusowe samochody było stać tylko nielicznych to już niedługo może się to zmienić. Musk kieruje swój nowy pomysł stworzenia najtańszego samochodu elektrycznego do mniej zamożnych klientów, którzy chcą się cieszyć logo Tesli na masce. 

Na konferencji prasowej Elon Musk zapowiedział produkcję najtańszego modelu w ofercie na najbliższe kilka lat. Cena podobno ma nie przekroczyć „magicznej” granicy 100 tysięcy złotych. 

Zobacz: Tesla wbiła się w przewróconą ciężarówkę. Wina sławnego autopilota?

Taka cena będzie możliwa, dzięki nowoczesnym bateriom, które w pierwszej fazie pojawią się w super szybkim Roadsterze, a następnie w ciężarówkach Semi. Na początku musi powstać odpowiednia, solidna bateria, która następnie zostanie dopracowana tak, aby się mniej nagrzewała. W następnym kroku będzie odbywał się projekt nowego pojazdu, by finalnie rozpocząć produkcję.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, najtańszy model w ofercie wyjedzie na ulice już za około 6-7 lat. Jest na co czekać?

Najnowsze